Dva kmenoví hráči Baníku a jedna součástka Sigmy. Karviná zbrojí i pár dní před rozjezdem druhé ligy...

Dva kmenoví hráči Baníku a jedna součástka Sigmy. Karviná zbrojí i pár dní před rozjezdem druhé ligy...

Karviná tento týden oficiálně potvrdila dvě nové akvizice. Zatímco Martin Zedníček přišel ze Sigmy Olomouc na přestup, Sebastian Boháč dorazil z Baníku Ostrava na hostování bez opce.

Jednadvacetiletý Zedníček, jenž má za sebou i mise v Otrokovicích či Zmojmě, už bude doma ve Slezsku. "Martina známe z MSFL a pro mě je milým překvapením přípravy. V zápasech plnil přesně to, co po něm trenéři chtěli. Výhodou je, že může alternovat na více pozicích. Je to poctivý fotbalista s dobrými základy, protože prošel mládeží Sigmy Olomouc i Slovácka. Pořád je to mladý hráč a určitě má budoucnost v tom, aby pravidelně hrával," okomentoval nového nositele čísla 17 sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk.

Zedníček je za karvinskou šanci vděčný. "Nečekal jsem, že bych se mohl dostat do profesionální soutěže, mám radost a těším se na celý soutěžní ročník. Celé léto se skládá nový tým, je tady dobrá parta. Stadion a zázemí, to je na úplně jiné úrovni," okomentoval změnu univerzál.

Další středopolař a mládežnický reprezentant v jedné osobě Boháč by měl ve FNL pokračovat v růstu. "Sebastian je mladý talentovaný hráč do středu hřiště. Věřím, že bude postupně sbírat cenné zkušenosti. Pro jeho další růst je druhá liga určitě lepší než třetí," přidal na jeho konto funkcionář Vlk.

V Karviné si mladík vybral šestku. "Opravdu jsem rád, že se kluby dohodly. Myslím si, že to je pro mě krok dopředu, protože v minulé sezóně jsem hrával převážně MSFL. Aktuálně se těším, že si připíšu první starty ve druhé nejvyšší soutěži. Karviná má krásný stadion, výborné zázemí a hlavně máme v kabině skvělou partu. Budu se ze všech sil snažit, abych pomohl vybojovat zpět nejvyšší soutěž," dušoval se na webu mfkkarvina.cz Boháč.

To, že je pro něj kvalitní druholigový tým ideálním dalším krokem, potvrdil také sportovní ředitel ostravského mužstva Alois Grussmann.

Ten mimo jiné zapůjčí Karviné také jednadvacetiletého krajního záložníka Lukáše Ciencialu. O třineckém rodákovi s minulostí v Dukle se nyní ještě jedná a mělo by se to dotáhnout v nejbližších hodinách.

Odvety EP. Start FL: Teplice-Plzeň, HK-Slavia, Sparta-Liberec. Finále ME žen. Superpoháry: Liverpool-City, Lipsko-Bayern

Zdroj: mfkkarvina.cz, fcb.cz