Kováč: Náš herní styl se přes léto podstatně změnil, ale naši hráči jsou vnímaví, věřím, že jsme jim vše u videa vysvětlili

Kováč: Náš herní styl se přes léto podstatně změnil, ale naši hráči jsou vnímaví, věřím, že jsme jim vše u videa vysvětlili

Zatímco Martin Janáček, David Kirch, Muhamed Tijani, Roman Holiš, Filip Rydval, Marek Škrleta, Leoš Vozihnoj, Luka Robakidze, Mandione Thioub a Matěj Brabec už součástí druholigového Táborska nejsou, v jihočeském kádru FC SILON se naopak nově nalézají František Kotek, Adam Alexander, Jakub Kopřiva, Michal Bezpalec, Daniel Kosek, Sy Babacar, Matouš Vavračka, Martin Šplíchal, Abdulrasheed Musa Itoipa, Emanuel Tolno či Martin Nešpor.

Nový hlavní trenér Radoslav Kováč, který v realizačním týmu spolupracuje s triem Michal Hampel, Radim Garčár a David Mikula, pracoval v posledních týdnech na změně systému...

"Náš herní styl se přes léto podstatně změnil, sami čekáme, jak nám bude fungovat v mistrovských zápasech. Uděláme vše, aby se naše hra líbila fanouškům, vedení klubu a nám samotným, ale je nám jasné, že nejpodstatnější jsou body," pronesl bývalý zaměstnanec Sparty, jehož první trenérskou zkušeností byla mise v Opavě.

Kováč viděl v rámci léta nedostatky v defenzivní i ofenzivní činnosti. I když měl jeho výběr, v němž podle jeho slov figurují mladí, šikovní a ctižádostiví hráči, proti prvoligovým mužstvům dobré pasáže, inkasoval dost gólů. Naposledy to byly čtyři branky od Dynama České Budějovice.

"Musíme začít od defenzivy, dům také stavíte od základů. Nechceme především branky inkasovat. Naši hráči jsou vnímaví, věřím, že jsme jim vše u videa vysvětlili. Na konci srpna, začátkem září si řekneme, jak se nám to povedlo. K letní přípravě chci dodat, že jsem byl příjemně překvapen, jak ji hráči zvládli, jak dobře jsou nastavení," přidal na stránkách fcslovacko.cz bývalý reprezentant Česka.

Ten v úvodu podzimní části (Táborsko začíná v Příbrami a poté přivítá rezervu Slavie) nebude moci počítat s novým stoperem Itapou, dalším zadákem Alexandrem a klíčovým záložníkem Javorkem, jehož trápí svalové zranění.

Po brněnském Ševčíkovi už prý pokukují nejen nejlepší české týmy, ale hlásí se i Evropa...

Zdroj: fctaborsko