Neymar měl ve Španělsku krátit daně? Vymění vězení za Park Princů?

Neymar měl ve Španělsku krátit daně? Vymění vězení za Park Princů?

Zas a znovu. Dalšího fotbalistu dostihla minulost a údajné krácení daní ve Španělsku. Jistě si mnozí z nás pamatují aféru Lionela Messiho, dalším na řadě je tentokrát Brazilec Neymar.

Spadla klec nebo jde jen o planý poplach od španělských úřadů? I to se zanedlouho dozvíme, protože samozný soud začíná už v říjnu. Údajné daňové úniky se mají týkat útočníkova přestupu z brazilského klubu Santos do Barcelony v roce 2013.

Fotbalista čelí obvinění z podvodu a korupce a hrozí mu nejen peněžitý trest, ale také až dva roky za mřížemi. Španělské daňové úřady tvrdí, že Neymar se po svém přesunu z Brazílie vyhýbal daním. Celkově má jít o částku ve výši 8,4 milionu eur. Takové čtvrt miliardy, to už chybí.

Úřady požadují pro Neymara trest dva roky odnětí svobody a navrhují odškodnění 10 milionů eur. Soud začne 17. října v Barceloně, kde po svém přestupu odehrál 4 sezóny a stal se zde nezapomenutelnou součástí týmu okolo Lionela Messiho.

To však není všechno. Kromě Neymara finanční úřady požadují dvouletý trest vězení také pro Neymarova otce a jeden rok vězení pro jeho matku. Spolu s Neymarem jsou obviněni také bývalí šéfové barcelonského klubu Sandro Rosell s Josepem Mariou Bartomeuem.

Očistí Neymar své jméno nebo půjde do věžení ?!

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.