Hlavně už zmiz. Chelsea hází Ziyecha přes palubu výrazně pod cenou

Hlavně už zmiz. Chelsea hází Ziyecha přes palubu výrazně pod cenou

Před dvěma lety jej zlákala z Ajaxu jako perspektivní hvězdičku a neváhala poslat do nizozemské metropole 33 milionů liber. Hakim Ziyech nezapadl do herních plánů německého stratéga Thomase Tuchela a frustrace z herního vytížení vykrystalizovala v touhu odejít. Londýnský chlebodárce mu bránit nechce, naopak požaduje o zájemce ze Serie A sumu, která se zdá být až směšná.

Podle britského listu Daily Mail je Chelsa připravena umožnit marockému záložníkovi odchod i za cenu nevýhodných podmínek pro klub, navíc mu již oznámila, že s ním pro novou sezónu rozhodně nepočítá. Devětadvacetiletý odchovanec Heerenveen by měl s největší pravděpodobností zamířit do Itálie, kde může restartovat svou kariéru.

Četná zranění a mizerná schopnost se adaptovat na ostrovní herní styl jej bude stát místo. Po příchodu Thomase Tuchela Ziyech ze hřiště prakticky zmizel. Občasně šanci dostal, ale do základní sestavy se neprokousal. Nyní Chelsea dává jasný signál, že počítá s jeho prodejem, neboť za jeho uvolnění požaduje pouhých 8,4 milionů liber.

Největším zájemcem o jeho služby je italský mistr ze San Sira. AC Milán měl původně v merku Charlese de Ketelaereho, ale belgické Bruggy dávají přednost 31 milionům liber, které za něj má uhradit Leeds United. Rossoneri nechtějí ustoupit od své cesty šetrných nákupů, proto se zdá být Ziyech ideální volbou.

Zdroj: dailymail.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.