Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny

Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny
GLOSA

Srdce každého fanouška dostalo další ostrý zásah do svého středu, český koeficient pak pláče nad pravděpodobným prohloubením ztráty na konkurenci. „I když je to rival, je to český tým," okomentoval selhání Sparty v předkole Konferenční ligy kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Tušící, že toto vyřazení může mít neblahý vliv i na ostatní české kluby. V čem tkví na Letné problém, že start nové sezóny dopadl jako ze strašidelného hororu a postup přes papírově slabšího soupeře nakonec nevyšel?

5) Trápení v koncovce, křídla bez formy

Domácí vstup bez vstřeleného gólu a odveta, ve které se letenský klub zmohl na jednu trefu. Můžeme ocenit snahu střílet i z delší vzdálenosti, ale v konečném součtu bylo ohrožování norského soupeře bezzubé. Papírového outsidera, který však deklaroval, že skandinávská soutěž má svou kvalitu. Sparta si toho během dvou utkání proti Vikingu příliš nevytvořila, trestuhodně pálila slibné příležitosti.

Osamocený Kuchta na hrotu, křídla bez formy a schopnosti podpořit ofenzivní snahu a hledání sebe sama. Možná, že strašák v podobě absence Hložka se dostavuje. Jisté je, že je třeba přivést konkurenci pro Peška a Haraslína. Takový Jankto by se mohl hodit, ale je to na pořadu dne při možném zeštíhlení kádru? Nabízí se možnost více začlenit Ryneše a Daněk v Olomouci také uměl na křídle vypomoci.