Chelsea zase ostrouhala. Koundé se už fotil na Camp Nou, kdo byl hlavním strůjcem přestupu?

Chelsea zase ostrouhala. Koundé se už fotil na Camp Nou, kdo byl hlavním strůjcem přestupu?

Barcelona oficiálně potvrdila, že se Sevillou dosáhla dohody ohledně francouzského stopera Julese Koundého, který byl rovněž hojně spojován i se zájmem Chelsea. Francouz už také prozradil, proč si vybral právě katalánský velkoklub

Koundé s Blaugranas podepsal kontrakt na 4 roky. „Jsem velmi šťastný a vděčný za tuto příležitost. Nemůžu se dočkat toho, až se připojím k týmu. Samozřejmě i Sevilla je velký klub, ale myslím si, že Barcelona je pro mě dalším krokem vpřed,“ uvedl na úvod Koundé, jehož slova vyšla na webu fcbarcelona.com.

Hlavním důvodem byl trenér Xavi. „Abych pravdu řekl, tak Xavi byl tím hlavním důvodem, proč jsem sem přišel. Mluvili jsme spolu několikrát a prostě mě jeho projev nadchl. Vnímáme fotbal stejným způsobem. Doufám, že budu hrát co nejlépe, abych dostal co největší porci minut a zapadnu do týmu tím nejlepším způsobem,“ pokračoval s nadšením Francouz.

„Chceme vyhrát všechno. Samozřejmě. Že máme určité cíle, ale nenastavujeme si limity. Chceme se rozvíjet jako tým, tak i jako jednotlivci, “ dodal pro web fcbarcelona.com třiadvacetiletý rodák z Paříže.

Podle médií Barcelona Sevilly zaplatí za Koundého 50 milionů eur, dalších 5 milionů eur by mohlo být v bonusech.

Zdroj: fcbarcelona.cz