Krize Barcelony? Katalánský velkoklub představil plán, který umožní Lewandowskému a spol hrát i soutěžní zápasy

Krize Barcelony? Katalánský velkoklub představil plán, který umožní Lewandowskému a spol hrát i soutěžní zápasy

Celý sportovní svět kouká na to, jak se Barcelona vypořádává s finanční krizí. Ještě před rokem nemohla kvůli finančním fair play pravidlům prodloužit smlouvu s Messim, který musel odejít do PSG a nyní podepisuje jednu hvězdu za druhou. Pro příklady nemusíme chodit daleko, hráči jako Lewandowski, Raphinha, Koundé jsou naprostá extratřída.

Blaugranas však potřebují rychle sehnat finanční prostředky, pokud chtějí tyto hráče řádně zaregistrovat i pro soutěžní utkání.

Přestože splnit finanční fair play pravidla nebude jednoduché, katalánský klub si je jistý, že to zvládne, a to do 15. srpna na první ligový zápas proti Realu Sociedad.

Důvod není nikterak průlomový, Barcelona musí některé hráče prodat, nebo je poslat na hostování a snížit jejich platy, klub se v neposlední řadě musí zbavit i nepotřebných hráčů. Vzorovým příkladem jsou Pjanič, Memphis Depay a Frenkie de Jong. Pokud bude chtít holandský záložník zůstat na Camp Nou musí jít s platem o 40 % dolů.

Laporta „vzkřísil“ zadluženou Barcelonu tím, že prodal část klubových aktiv. Například 25 % televizních práv na La Ligu na 25 let, což v mnoho expertů označuje jako prodávání budoucnosti Blaugranas. Nicméně Laporta neměl na výběr.

Stále však Barcelona nemůže nové posily zaregistrovat, protože problém nastává platovým stropem. Barca potřebuje snížit plat nejméně u 12 hráčů, kteří jsou pro tento klub trhlinou v rozpočtu. Cílem katalánského celku je výrazně omezit přestřelené platy. Ve vedení Blaugranas ovšem panuje optimismus, že se toto podaří.

Zdroj: marca.com