Lewandowski se opřel do Bayernu kvůli lžím o přestupu. Asi to neuměli vysvětlit fanouškům, kteří mě i tak podporovali

Lewandowski se opřel do Bayernu kvůli lžím o přestupu. Asi to neuměli vysvětlit fanouškům, kteří mě i tak podporovali
OBSAHUJE VIDEO

Robert Lewandowski zaútočil po přestupu do Barcelony na svůj bývalý klub Bayern Mnichov. Polský útočník obvinil klub ze lži o tom, proč útočník letos v létě odešel do Barcelony.

Polský reprezentant se do katalánského klubu přestěhoval v červenci po měsících zvěstí a spekulací o jeho budoucnosti. V rozhovoru pro ESPN nyní Lewandowski komentoval důvod odchodu z Bayernu a rozptýlil fámy, že přesun vynutil kvůli zájmu Bayernu o Erlinga Haalanda.

„Ne, to nemělo nic společného s Erlingem,“ trval na svém. „Jsem ten chlap, který i když pro mě něco není dobré – tak pravda je důležitější. Nechci mluvit o tom, co se přesně stalo. Ale pokud je otázka, jestli rozhodnutí přestěhovat se bylo kvůli němu, ne, já to neudělal. Neviděl problém, kdyby přestoupil do Bayernu Mnichov,“ řekl v rozhovoru. „Ale někteří lidé mi neříkají pravdu, říkají něco jiného,“ dodal.

„A pro mě bylo vždycky důležité mít jasno, zůstat pravdivý a možná pro pár lidí to byl ten problém. A nakonec vím, že i s mojí osobou něco nefunguje dobře a věděl jsem, že je možná ten správný čas odejít z Bayernu Mnichov a připojit se k Barceloně.“

Lewandowski měl podle svých slov s kabinou hlavního mužstva Bayernu dobré vztahy. „Měl jsem velmi dobrý vztah se spoluhráči, s personálem, s trenérem, a to jsou všechno věci, které mi budou chybět, protože jsem tam strávil krásný čas. A nebyli jsme jen kamarádi ze hřiště. Ale nakonec tato kapitola skončila a já otevírám novou kapitolu svého života a novou kapitolu své kariéry,“ sdělil dále v rozhovoru pro ESPN s tím, že několik týdnů před jeho definitivním koncem v Allianz Aréně bylo také hodně „politiky“.

„Klub se snažil najít argument, proč mě může prodat do jiného klubu. Asi to bylo těžké vysvětlit i fanouškům. Musel jsem se smířit s tím, že o mě bylo řečeno hodně s****k. Nebyla to pravda. Nakonec jsem věděl, že mě fanoušci i v této situaci stále hodně podporují.“

Zdroj: 90min.com

5 důvodů, proč Lipsko porazí Bayern Mnichov v německém Superpoháru