Bílek: Pokud chceme být úspěšní, musíme hrát celých devadesát minut. Pětačtyřicet nestačí

Bílek: Pokud chceme být úspěšní, musíme hrát celých devadesát minut. Pětačtyřicet nestačí
OBSAHUJE OHLASY

Zápas dvou rozdílných poločasů zažil u svých svěřenců kouč mistrovské Plzně Michal Bílek v souboji prvního kola nového ročníku FORTUNA:LIGY s Teplicemi. V nervydrásajícím utkání s infarktovým závěrem jeho svěřenci nejprve prohrávali o dvě branky, aby pak šahali po třech bodech a nakonec se znovu strachovali o bod.

„My jsme sehráli dva rozdílné poločasy. První byl špatný, ve druhé půli si myslím, že jsme sehráli velmi dobrou partii. Vytvořili jsme si tam spoustu brankových příležitostí, které jsme neproměnili, přežili jsme penaltu a nakonec jsme ještě v posledních sekundách měli tutovou šanci. Takže to skončilo 2:2 a pokud chceme vyhrát, tak prostě musíme hrát devadesát minut,“ hodnotil v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport Bílek utkání s Teplicemi.

Právě zejména v nepovedené první půli ze strany Plzně často vznikala okénka pro teplické příležitosti. Proč tomu tak podle bývalého reprezentačního kouče bylo? „Špatně jsme soupeře dostupovali, nechali jsme jim zbytečně moc prostoru. Oni měli pohyblivé hráče, což nám dělalo trošku problém,“ nehledal plzeňský kormidelník výmluvy.

Proto se také během poločasové přestávky Bílek rozhodl pro změnu v sestavě a na hřiště poslal Chorého a Mosqueru. „Šli tam s tím, že jsme to utkání chtěli vyhrát. Proto jsme trošku přeskupili řady. Sýkoru jsme dali na levého obránce, hráli jsme na dva útočníky. Škoda brzkého gólu v druhé půli. Kdyby nepadl, tak si myslím, že to utkání pro nás mohlo dopadnout trochu líp,“ litoval po utkání. „My jsme do té druhé půle šli s tím, že soupeře chceme přimáčknout. Chtěli jsme, aby tam hodně létaly centry do pokutového území a bohužel nás trošku přibrzdil ten gól soupeře. Ale myslím si, že od té doby jsme sehráli velmi dobrý zápas. Byli jsme nebezpeční, bylo vidět, že to utkání chceme vyhrát. Škoda, že to nedopadlo,“ dovysvětlil posléze.

A co ukázalo utkání s Teplicemi Michalu Bílkovi před dvojutkáním se Sheriffem Tiraspol o účast ve čtvrtém předkole Ligy mistrů? „Ukázalo nám to, že pokud chceme být úspěšní, tak musíme hrát celých devadesát minut. Pětačtyřicet minut nestačí.“

Hložek zaznamenal první soutěžní gól za Leverkusen. Trefil se i Schick, ale i tak má Bayer ostudu