Karabec: Asi to nejhorší, co bychom teď mohli udělat, by bylo přenášet si zklamání z vyřazení i do ligy

Karabec: Asi to nejhorší, co bychom teď mohli udělat, by bylo přenášet si zklamání z vyřazení i do ligy

Pražská Sparta zažila hororový vstup do nové sezóny. Ve čtvrtek na půdě norského Vikingu senzačně vypadala již ve druhém předkole Konferenční ligy a nyní se musí soustředit už jen na domácí soutěže. Nový ročník FORTUNA:LIGY odstartuje v neděli v domácím prostředí proti Liberci a jak zaznívá z kabiny, je důležité hodit nezdar za hlavu a odrazit se k lepším zítřkům výhrou.

Čtvrteční utkání již směřovalo do prodloužení, ale pak hrubá chyba v defenzivě Sparty rozhodla o vyřazení z pohárové Evropy. To je moment, který jen tak někdo nevytěsní hned ze své hlavy. Svěřenci kouče Briana Priskeho to však musí hodit za hlavu a naladit se na utkání se Slovanem.

„Vyřazení je těžké pro každého v kabině. Každý to tu vnímá stejně. Měli jsme krátké sezení a všichni jsme si to tam vyříkali. Myslím, že takto by to mělo být,“ nechal se slyšet pro klubovou televizi Sparty devatenáctiletý záložník Adam Karabec.

I jeho tíží výsledek, který znamenal hořký úvod sezóny. „Je potřeba se rychle oklepat, aby se to zklamání nepřeneslo na ligu. To by bylo asi to nejhorší, co bychom mohli teď udělat. Je to těžké, každý to asi úplně tak rychle nezvládne, ale je třeba to hodit za hlavu, odpovědět výkonem, po kterém budeme slavit výhru,“ pokračoval talentovaný středopolař.

„Chtěli bychom i nadále hrát naší hru, ve které bychom byli dominantní. Musíme akorát dávat góly, aby nevznikla situace, jaká se stala proti Vikingu,“ dodal Karabec.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.