Holeš: Nezbývá než se z toho oklepat. Teď musíme přepnout, protože chceme hrát na podzim v Evropě

Holeš: Nezbývá než se z toho oklepat. Teď musíme přepnout, protože chceme hrát na podzim v Evropě

Po hladkém postupu do dalšího předkola Konferenční ligy přišla pro Slavii studená sprcha v podobě úvodního kola FORTUNA:LIGY. Sešívaní zavítali do Mladé Boleslavi, kde je čekal Hradec Králové. Votroci opět ukázali, že na pražský klub umí a dokázali jej porazit jedinou brankou utkání. I proto se tato nedělní bitva jen těžce hodnotila kapitánovi Holešovi.

V Mladé Boleslavi bylo vyprodáno a dorazila nemalá podpora fanoušků vršovického klubu. Radost jim ale hráči neudělali, neboť po změně stran inkasovali a na ztrátu nedokázali odpovědět. „Bolí to hodně. Fanoušci nám vytvořili krásnou atmosféru. Bylo je slyšet celý zápas a moc nás mrzí, že jsme nedokázali vyhrát. Vytvořili nám tu domácí kulisu,“ nechal se slyšet kapitán Slavie v rozhovoru pro klubové stránky.

Slavia měla územní převahu, ale pevná defenziva domácích je příliš nepustila do zakončení. Za celý zápas se ji podařilo vystřelit na branku jen čtyřikrát. „Je to hodně málo. Zamknuli jsme je, chodily tam střely a centry. Hradec má ale vysoké obránce, dali všechno před bránu a my jsme se tam neprosadili,“ pokračoval zkušený reprezentant.

Zaváhání hned v úvodu by mohlo zamávat se sebevědomím hráčů. Kapitán sešívaných to však odmítá, neboť je třeba, aby se tým koncentroval na čtvrteční bitvu o pohárovou Evropu. „Myslím si, že jsme zkušený tým a oklepeme se z toho. Musíme se chystat zase na další zápas, který nás čeká ve čtvrtek. Bude to hodně těžký zápas. Panathinaikos je výborný tým. Momentálně si to každý musí probrat v hlavě a pak se chystat na ně, protože všichni chceme hrát na podzim v Evropě,“ dodal Holeš.

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.