Trpišovský: Tým se mění, ale chyby se opakují. Dostáváme laciné góly ze situací, které by být neměly

Trpišovský: Tým se mění, ale chyby se opakují. Dostáváme laciné góly ze situací, které by být neměly

Do zpěvu mu nebylo, neboť po hladkém přejetí soupeře z Gibraltaru přišlo vystřízlivění od Hradce Králové. Soupeře, který je v minulé sezóně dost možná obral o mistrovský titul. Na tiskové konferenci se snažil kouč Jindřich Trpišovský analyzovat příčiny nezdaru a vlivu na sebevědomí týmu před důležitým čtvrtečním zápasem proti řeckému Panathinaikosu Athény.

V Evropě budí dojem nezastavitelné mašiny, ale v lize se trápí. Dokládá to i fakt, že Slavia vyhrála jen jeden z posledních šesti ligových zápasů. „Máme jiný tým, jiné hráče. Opakujícím se problémem jsou však góly z laciných situací, do kterých nesmíme soupeře pustit. Potřebujeme se tlačit do ofenzivy a v takový moment musíme počítat i s protiútoky. Je však nepřijatelné, aby soupeř udeřil do zformované obrany. Obecně nám chybí čisté konto a finální přihrávka, která by vyústila ve vyloženou šanci,“ snažil se lodivod sešívaných pojmenovat příčiny nezdaru.

Hradec se proti Slavii prezentoval pevnou defenzivou a čekal na svou šanci. Proti pražskému klubu nechce hrát nikdo otevřený fotbal a je zřejmé, že podobných zápasů čeká sešívané v sezóně celá řada. „Je to podobné jako vloni a každý rok. Potřebujeme si v těch zápasech pomoct standardními situacemi, ať už rohy, nebo přímými kopy. Druhá věc je, že když se do nich dostaneme, musíme je vyřešit. V druhé půli jsme měli několik situací v křídelním prostoru, kdy se dostaneme přes hráče, ale pak nedostaneme míč na svého hráče v prostoru. Hlavně venkovní zápasy budou stejné jako s Hradcem, budou o soubojích, stejných jako gól, který jsme dostali. Musíme se zkrátka umět dostat přes hráče a ty situace vyřešit,“ pokračoval Trpišovský.

Výsledek s Hradcem mu zamotal hlavu, jakou sestavu použít v dalších kolech české nejvyšší soutěže. „Zápasu s Hradcem jsme přikládali velikou váhu, i proto někteří hráči nenastoupili v odvetě proti St Joseph’s. Připravovali jsme se na maximum, dobře jsme věděli, jak těžké utkání to s Hradcem bude. Výsledek mi zamotal hlavu spíš směrem k dalším zápasům v lize. Ve čtvrtek to bude jiné utkání, s jinou typologií a průběhem. Pravděpodobně i s jiným rozestavením soupeře. Spíše jde o to, že Panathinaikos nás potrestá ještě spíše, má daleko větší kvalitu v ofenzivě. Potřebujeme si udržet trpělivost toho, abychom hráli ofenzivně, a prioritou bude nedostat gól. Hraje se úplně jiný zápas s jinými nároky, určitě tam nebude tolik soubojů a situací ve vápně, čekám ale mnohem více běžeckých situací a situací jeden na jednoho, jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Samozřejmě si utkání s Hradcem vyhodnotíme, čtvrteční duel ale určitě bude mít jiný průběh,“ uzavřel kouč Slavie.

Zdroj: slavia.cz