Teď už se ze Sparty nikdo nepodělá, ta doba je pryč, míní Řepka. Hůl nad Priskem by ale ještě nelámal...

Teď už se ze Sparty nikdo nepodělá, ta doba je pryč, míní Řepka. Hůl nad Priskem by ale ještě nelámal...

Bývalý sparťanský kapitán Tomáš Řepka (48) je z letenského startu do nového soutěžního ročníku 2022/2023 pochopitelně dost zklamán. Reputaci dvanáctinásobného mistra Česka, který však čeká na primát od roku 2014, totiž po vyřazení od Vikingu Stavanger nevylepšilo ani domácí selhání se Slovanem Liberec.

"Pro mě je to obrovské zklamání, předpokládal jsem, že se s tím Sparta popere líp. Jestli se mají ubírat touhle cestou, není to dobře. Otázkou je, do jaké míry Priske stačil zapracovat do týmu svoje praktiky a jestli hráči jsou schopni je plnit. Evidentně ale nebyly vidět, byli jsme svědky pořád té samé písničky - bez nápadu, bez myšlenky, bez hráče, který by to vzal na sebe, který by zápas rozhodl. Já očekávám každý rok, že se Sparta zvedne a titul udělá. Sparta je předurčena dělat tituly. Na druhou stranu už jsem z těch zklamání unavený, protože tu naději na začátku sezony velmi rychle vystřídá zmar. Optimistická prohlášení ostatně slýcháme na tiskovkách před startem a já jsem zvědavý, jestli to tentokrát konečně vyjde. A pokud ne, co uslyšíme v hodnoceních po sezoně, jestli za to mohli fanoušci, trávníkář nebo kustod," uvedl v interview pro aktualne.cz někdejší reprezentant Česka.

Mohlo by to s týmem z Generali Česká pojišťovna arény nějak zamávat? "Stalo se přesně to, co jsem nechtěl. Na mančaft padne obrovská deka. Kouzelný proutek, kterým mávnete a překonáte ji, neexistuje. Hůl nad Priskem bych ještě nelámal, kluky bych podržel. Ale chce to začít od píky, poctivě dřít, malinko změnit i mentalitu, trochu si sednout na zadek. Teď už se ze Sparty nikdo nepodělá, ta doba je pryč. Nezbývá než se soustředit na ligu a MOL Cup, takové zklamání už nemůže přijít," upozornila na serveru aktualne.cz současná opora Červených Janovic.

Zahraniční trenérská cesta mu nevadí, on sám by však důvěřoval českým expertům. "Proč ne, uvidíme, jak bude úspěšná. Já se ale pořád nemůžu zbavit pocitu, že Sparta je český klub, a mně osobně by se nejvíc líbilo, kdyby jí vedla nějaká její legenda. Bývalá hvězda, která letenský dres oblékala třeba deset, dvanáct let a moc dobře ví, o čem rudé barvy jsou. V tom má Priske lehký handicap, ale budu mu věřit, budu mu fandit. Snad tu sparťanskou atmosféru nasaje co nejdřív. Těmi osobnostmi jsem měl na mysli například Ivana Haška nebo Michala Bílka, speciálně u něj mě mrzí, že ho do Sparty nepřivedli zpátky," přiznal aktualne.cz citovaný internacionál s minulostí v italském i anglickém prostředí.

První soutěžní zápas Persije? Júsuf nehrál, Krmenčík neskóroval a Kúdela byl u klíčového inkasovaného gólu

Zdroj: aktualne.cz