Mladá Boleslav položila na lopatky čerstvého kuvajtského šampiona i bez Suchého, Matějovského a Škody

Fotbalisté Mladé Boleslavi zdolali v přátelském utkání čerstvého mistra Kuvajtu. Středočechům se povedlo týmu Al Kuvajt SC nasázet i bez nejzkušenějších opor tři góly.

Navzdory tomu, že se v uplynulém víkendu naplno rozjela česká nejvyšší soutěž, kouč Mladé Boleslavi Pavel Hoftych stále hledá ideální sestavu (Mladá Boleslav v prvním kole pouze remizovala na hřišti Zlína, aniž by se jí povedlo vstřelit branku), a tak si vybral pro svůj celek jako soupeře čerstvého mistra kuvajtské Premier League Al Kuvajt SC.

Fotbalisté týmu z města aut byli v první pětačtyřicetiminutovce lepším týmem a drželi míč převázně na svých kopačkách. K vítězství v přátelském utkání Středočeši nakročili již v 17. minutě, kdy se povedlo vysprintovat stoperu Látalovi na Darmovzalův centr a přízemní střelou poslal Boleslav do vedení. Hotychovi svěřenci i po vstřelené brance drželi míč, ale gólovědo konce poločasu vyšli ve svých šancích naprázdno dvakrát Skalák, Pech, Šimek i Látal.

I přesto, že celkový obraz hry druhé půle byl vyrovnanější, vstup do druhé části hry měli opět lepší Středočeši, které dostal ve 48. minutě do vedení Fulnek. Dvougólové vedení však Mladé Boleslavi nevydrželo dlouho a v jednapadesáté minutě celek z Kuvajtu snížil. Poté se hra výrazně uklidnila a změna nastala až v 76. minutě, kdy Ladra zahrál přetažený trestný kop a po míče do vápna Coňkem Krobot rozhodl o výhře Středočechů 3:1

Slavia se prý potřebuje opřít o silného útočníka, kterým byl v Plzni Beauguel či jakým je v Hradci Vašulín...

Zdroj: fkmb.cz