Trpišovský o síle Panathinaikosu: Stojí proti nám těžký kalibr. Bude rozhodovat aktuální forma

Trpišovský o síle Panathinaikosu: Stojí proti nám těžký kalibr. Bude rozhodovat aktuální forma
OBSAHUJE VIDEO

Další důležitý krok čeká pražskou Slavii ve čtvrtek na půdě řeckého Panathinaikosu. Pokud chtějí sešívaní pomýšlet na účast v Konferenční lize, musí tohoto soupeře z Atén v rámci třetího předkola vyřadit. Úvodní střed rozhodně nechtějí podceňovat a kouč Jindřich Trpišovský tuší, že jeho svěřence nečeká žádný snadný úkol.

Slavii tentokrát čeká soupeř, který má zvučnější jméno než ten předešlý z Gibraltaru. Tak k tomu i přistupuje vršovický klub, který odmítá možnost, že by řeckého rivala podcenil. „Připomínají mi Feyenoord, i když jsou trochu jiní. Celkovou kvalitou týmu bych je přirovnal k Feyenoordu. Je to komplexní tým, v obranné fázi jsou nesmírně obětaví, jsou týmoví. Dobře řeší obranné situace, mají výborného gólmana, v posledních třinácti soutěžních zápasech dostali pět gólů a bylo proti nim minimum šancí. Jsou málo zranitelní v obraně a v útoku ovládají všechny prvky útočné hry, jsou skvělí v křídelních prostorech, na obou krajích je silný útočník. Ve středu hřiště mají centrálního hráče, který všechno rozehrává, je to taková směs silných hráčů. Navíc se ještě doplnili o Magnússona, získali tak leváka do obrany. Vlastně nemají žádnou slabou stránku, mají silné standardní situace, jsou velmi dobří při obranných standardkách, jsou dobří v zakládání, těžko se napadají. Na stranách mají rychlé hráče, je to výborný a komplexní tým, stojí proti nám opravdu těžký kalibr. Musíme ze sebe dostat to nejlepší, abychom se jim vyrovnali,“ nechal se slyšet kouč Slavie na tiskové konferenci.

Podle jeho slov nemá tento dvojzápas favorita a oba celky si to rozdají na hřišti o postup do dalšího předkola. „Už jsem mluvil o jejich přednostech, věřím tomu, že se dívají úplně stejně na nás. Může to rozhodnout hra v pokutovém území, která nás v neděli trápila. Rozhodne, jak budou týmy efektivní, kdo půjde v utkání do vedení. Očekávám také dva úplně rozdílné zápasy, odveta bude jinak vedená. Bude to dvojzápas náročný na komplexnost, kdo se vyvaruje chyb a vnutí soupeři svůj styl hry. Myslím si, že také bude rozhodovat mentální stránka týmů, kdo na tom bude v danou chvíli lépe a zvládne klíčové okamžiky a kritické momenty. Stojí proti sobě dva vyrovnané týmy a rozhodne se na hřišti,“ pokračoval Trpišovský.

Český tým má lehkou výhodu v tom, že evropské poháry hraje pravidelně. Panathinaikos se vrací do bojů o tuto možnost po pěti letech, avšak kouč Slavie v tom nevidí až tak zásadní rozdíl. „Myslím si, že vůbec. Mají řadu hráčů se zkušenostmi z evropských pohárů a mezinárodních soutěží. Bylo to vidět i na přípravném zápase proti Leverkusenu, který odehráli skvěle. Od zimy vyhráli všechna těžká utkání, žádný problém by to tedy pro ně být neměl. Podobně se o tom můžeme bavit i my, také k nám přišlo mnoho nových hráčů, rozhodovat však bude aktuální forma a rozpoložení týmů,“ uzavřel Trpišovský před čtvrteční bitvou.

Zdroj: slavia.cz