Schranz: Není lehké se vždy přeorientovat. Celou přípravu jsem strávil v obraně a teď na křídle, ale není to problém

Schranz: Není lehké se vždy přeorientovat. Celou přípravu jsem strávil v obraně a teď na křídle, ale není to problém
OBSAHUJE VIDEO

Jedním ze čtvrtečních slávistických střelců do sítě řeckého Panathinaikosu Atény byl ostřílený slovenský reprezentant Ivan Schranz. Jak se po své vítězné brance cítil?

"Je mi skvěle. Byl to těžký soupeř. Vyhráli jsme myslím zaslouženě. Chyběl tomu možná jeden gól, abychom měli odvetu jednodušší. Ale určitě nás nečeká nic lehkého, musíme tam jít koncentrovaní naplno. Jsme jen v polovině, musíme podat minimálně tak dobrý výkon jako tady a zvládnout to i tam," burcoval sešívanou kabinu na webu slavia.cz bývalý hráč Jablonce.

Schranz byl přitom v úvodním kole Fortuna:ligy proti Hradci Králové jen na lavičce náhradníků. Že by měl motivaci navíc? "Má to pro mě cenu hlavně proto, že jsem ofenzivní hráč a gól pomůže sebevědomí. Jsem rád, že se mi ho podařilo vstřelit a pomoct mužstvu," přidal na slavia.cz svěřenec Jindřicha Trpišovského, který v minulém kole nebyl na soupisce vůbec.

Jak to prožíval? "Nijak zvlášť. Každý ví, že je tu obrovská konkurence, takže trenéři musí někdy udělat těžké rozhodnutí. Vyšlo to tak, že jsem tam byl dopsaný a nastoupil v základní sestavě. Jsem za to vděčný, že to takhle vyšlo a mohl jsem gólem pomoct mužstvu," doplnil zkušený borec.

Nemohli by sešívaní litovat, že nepřidali ještě nějaké trefy? "Samozřejmě. Možná třetí nebo čtvrtý gól padnout mohl. Ale ten zápas byl nahoru dolů. Červená karta zabrzdila i nás. Jsem rád, že jsme neinkasovali a jdeme do odvety s dobrým výsledkem."

Trenérský štáb ho využívá na různých postech. "Určitě to je výhoda i pro trenéry. Slavia má hodně takových hráčů. Je to naše silná stránka. Není lehké se vždy přeorientovat. Celou přípravu jsem strávil v obraně a teď na křídle. Ale je mi to vlastní, jsem na to zvyklý a není to pro mě problém. Vždycky mě to táhlo víc do útoku, odjakživa jsem byl útočník a prostor si umím najít. Asi mám i jiné vlastnosti, které trenéři ode mě potřebují. Jsem rád za to, že můžu být na hřišti, pobít se s konkurencí. Takže když mě potřebují na takové nebo jiné pozici, jsem za to rád a mám radost, že můžu hrát," uzavřel na slavia.cz Schranz, podle nějž panovala v Edenu fantastická kulisa.

Holzer o atmosféře: Pro nás to byl velký nezvyk, na hřišti nebylo slyšet absolutně nic, nikdy jsem něco podobného nezažil

Zdroj: slavia.cz