Který z levých beků Chelsea dostane privilegium základní sestavy a který se bude loučit se Stamford Bridge?

Který z levých beků Chelsea dostane privilegium základní sestavy a který se bude loučit se Stamford Bridge?

Přetlak v týmu na jednu pozici je mnohdy zcela normálním jevem. Když jsou však na jednu pozici čtyři hráči, je jasné, že minimálně jeden musí odejít. Jak tuto situaci vyřeší Chelsea na levém bekovi?

Navzdory tomu, jak je Chelsea kvalitním mužstvem, je někdy potřeba udělat nepříjemné řezy kádru hráčů, kteří v jiném klubu mohou být za hvězdu. Mnohdy jde jen o rozhodnutí trenéra, který tato nepříjemná rozhodnutí musí udělat pro dobro týmu.

Stejná práce čeká trenéra Thomase Tuchela, kterému se v Chelsea sešli hned čtyři leví bekové. Marcos Alonso, Emerson, Ben Chilwell a Marc Cucurella. Každý z nich by mohl v jiném evropském klubu naskočit ihned od začátku, ale místo v základu bude jen pro jednoho.

Podle posledních informací to vypadá na souboj Chilwell - Cucurella. Alonso má i přes nelibost vedení namířeno do Barcelony, která Chelsea doslova zhatila každý přestupový cíl tohoto období. To Emerson se přes tyto dva do základu jen těžko dostane, takže v úvahu připadá hostování, stejně, jako v minulé sezóně.

Cucurella byl potvrzen den a jedná se o obrovskou posilu, jelikož se vypracoval na jednoho z nejlepších beků ligy. Vše nasvědčovalo tomu, že jeho další štací bude Manchester City, ale Chelsea byla efektivnější.

Chilwell se vrací po dlouhém zranění, takže je dost dobře možné, že v základu začne Cucurella a Chilwell na lavičce náhradníků. Mladý Španěl chytil životní formu a je tak jasné, že toho trenér Tuchel bude chtít využít.

zdroj: chelseafc.com