Odplata za celé přestupové období? De Jong je blízko Chelsea

Odplata za celé přestupové období? De Jong je blízko Chelsea

Přestupy jsou občas skoro na spadnutí a poté se vše překroutí o 360 stupňů na druhou stranu. Barcelonský záložník Frenkie de Jong má nakonec doopravdy namířeno do Premier League, ale do United to není, nýbrž do Chelsea.

Přestupové jednání u konce, všechny podmínky přijaté, ale hráč do klubu nechce. Takovou odezvu dostalo vedeni Manchsteru United od Frenkieho de Jonga, který odmítl přestoupit práve na Old Trafford kvůli tomu, chce hrát Ligu Mistrů a měřit se tak s těmi nejlepšími.

Vypadalo to, že Barcelona ho nakonec udrží i díky finančním injekcím, ale vše může dopadnout úplně jinak. Do jednání se vložila Chelsea, která musí mít na Barcelonu v tomto přestupovém období opravdový vztek, protože každý společný cíl nakonec přestoupil do Barcelony. Je to karma?

Chelsea se zajímala například o Roberta Lewandowskiho nebo Joulese Koundého, ale ani jeden z nich nevyšel a tak se zdá, že by si ráda zmírnila bolest právě de Jongem. Barceloně by jeho prodej mohl jít do karet v souvislosti s registrací všech posil, což v tuto chvíli nejde.

Může být de Jong tím pravým do sestavy Chelsea k tomu, aby se mohla pokusit o titul? Nějaký ten potenciál by tu byl, ale realita může vypadat úplně jinak. Barcelona by ho jistě dokázala kvalitně nahradit, takže tady by problém nebyl.

Dokáže Chelsea teno přestup dotáhnout do zdárného konce?

Zdroj: Gerard Romero