Loučka: Výsledkový nezdar s námi zacloumal, ale nechceme cuknout z cesty, kterou jsme si nastavili

Loučka: Výsledkový nezdar s námi zacloumal, ale nechceme cuknout z cesty, kterou jsme si nastavili

Nezdar z úvodu sezóny zapříčinil to, že fanoušci vykazují nespokojenost. Vyřazení z předkol Konferenční ligy značně nabouralo plány pražské Sparty, ale stále je o co bojovat. V úvodním kole české nejvyšší soutěže přišla překvapivá ztráta na domácí půdě s Libercem, nyní je čeká bitva s Českými Budějovicemi.

Sparta se pod taktovkou nového kouče Briana Priskeho stále hledá. Její ofenzivní pojetí hry zatím nepřináší ovoce v koncovce, navíc dostává v defenzivě zbytečné branky. „Samozřejmě s námi ten výsledkový nezdar zacloumal se všema, ale nechceme cuknout z cesty, kterou jsme si nastavili. Ta práce se proto příliš neliší. Měli jsme analýzu zápasů, ukázali jsme si chyby jak do defenzivy i jak dělat věci líp směrem dopředu. Uvědomujeme si, že v útočné fázi trošku pokulháváme v efektivitě,“ nechal se slyšet asistent Luboš Koučka před nedělní bitvou.

Týmového ducha však vnímá v kabině pozitivně a odhodlání odrazit se k lepším výsledkům údajně Spartě nechybí. „Pracovali jsme i na té mentální stránce. To pro nás bylo asi nejjednodušší, protože si myslím, že kluci jsou dobře nastavený, a to odhodlání je v nich stejně jako před tím výsledkovým nezdarem,“ pokračoval devětatřicetiletý asistent, který během své hráčské kariéry hájil barvy Sparty, Jablonce, Opavy či německého Oberlausitz Neugersdorf.

Spartu trápí i chyby v obraně, které soupeři dovolí snadno skórovat. Již v Norsku to stálo vyřazení z pohárové Evropy, úvodní kolo proti Liberci pak rozhodly standardní situace. „Určitě to pro nás byla rána. Už ve Vikingu jsme dostali dva góly vlastně z ničeho. Zamává to s každým týmem. My jsme na standartách pracovali už v přípravném období a vypadalo to dobře. Proti Liberci nám to moc nevyšlo a moc jsme si tím nepomohli. Je to věc, na které pracujeme neustále a pracovat dál budeme,“ ujistil Loučka.

Nyní v cestě stojí České Budějovice, které úvod ligy zvládly proti Pardubicím. Na své domácí půdě jsou však nevyzpytatelným soupeřem, se kterým Sparta nevyhrála již tři ligová utkání v řadě. „Samozřejmě změnili trenéra, tím i trošku svůj herní styl. Analýzu Budějovic máme detailní a koukali jsme, jak si počínají v obraně i v útoku. Očekáváme, že opět budeme dobývat hluboký defenzivní blok, jak tomu bylo v těch prvních třech zápasech. Ta cesta je jasná, zvýšit tu kvalitu v útočné třetině, být odvážnější a nebezpečnější, udělat něco, čím vyvedete toho soupeře z míry. A samozřejmě vstřelit branky,“ dodal člen trenérského týmu Sparty.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.