Super start, každý bod se počítá, lebedí si po Olomouci klíčová tvář Zbrojovky Řezníček

Super start, každý bod se počítá, lebedí si po Olomouci klíčová tvář Zbrojovky Řezníček

Asi stěží byste aktuálně hledali v týmu Zbrojovky důležitější tvář než kapitána Jakub Řezníčka. Nejlepší střelec uplynulého ročníku FNL se výraznou měrou podílel na návratu Brna mezi tuzemskou elitu a svou formu si přenesl také do startu nového ročníku FORTUNA:LIGY. Potvrdil to v úvodním kole proti Slovácku, ale také v sobotu v zápase s Olomoucí.

Kapitán Zbrojovky si ke dvěma nahrávkám z minulého utkání připsal i první letošní trefu a potvrdil tak dobrý vstup do nové sezóny. Nejen svůj, ale celého týmu, neboť Brno má po dvou náročných zápasech na svém kontě čtyři body. „Pro nás je to super start, máme těžký los a každý bod se počítá. Věděli jsme, že Sigma bude držet míč, mysleli jsme, že nás budou tlačit víc. Dnes jim to nevyšlo, zatímco my jsme dvakrát udeřili a zvládli jsme to vítězně,“ nechal se slyšet na pozápasové tiskovce.

Sigma v úvodním kole přejela ostravský Baník a také proti Zbrojovce měla několik nadějných šancí, především pak ve druhém poločase. Hosté ale dokázali svůj náskok navýšit a mohl se o to znovu zapříčinit i Řezníček, i když nakonec se z trefy radoval Ševčík. „Olomouc byla více na míči, kombinovala, my jsme ale dobře bránili, dobře jsme se na ně připravili. Pomohl nám první gól, který nás uklidnil, škoda jen, že jsme druhý nedali dříve. Ale Ševa to naštěstí pak trefil a to už jsem věřil, že to zvládneme,“ pokračoval zkušený útočník.

Právě Ševčík se další výraznou tváří kádru jihomoravského klubu. Stejně jako kapitán mají v produktivitě tři zápisy. „Líbí se mi, je šikovný. Všichni vidíte, jak je fotbalový. Je pro nás platný a je v něm strašně velký potenciál, což vidí všichni,“ chválil Řezníček svého parťáka.

Zdroj: fczbrno.cz