Peníze v českém fotbale: kolik berou?

Peníze v českém fotbale: kolik berou?

Peníze jsou vždycky až na prvním místě, říká klasik a týká se to i fotbalu. Tedy zákulisí, zázemí, rozpočtů a z nich pramenících příjmů hráčů. Vděčné téma, že? Pokud chcete být v této oblasti, o níž se veřejně ve fotbale moc nemluví, takříkajíc „in“, pořiďte si předligový speciál magazínu Hattrick. 

Najdete v něm nejen datovou smršť o jednotlivých hráčích, klubech, přestupech a dalších, ale také jednotlivé rozpočty a dokonce i platy trenérů, vycházející z odhadů redaktorů Hattricku a zkušených osobností, znalých zákulisí českého fotbalu.

Kdo je v českém fotbale nejvíce a nejlépe zajištěn? Mistrovská Plzeň to není, jak známo, klub je na prodej a v těchto dnech bojuje o sportovní úspěch v předkolech Ligy mistrů a tím pádem i o velkou finanční injekci.

O pozici finanční jedničky se tak na dálku přetahují pražská „S“. Situace je zde podobná, jako na trávníku, o prsa vedou sešívaní, kteří hospodaří s rozpočtem těsně pod miliardu korun, Sparta je druhá a potřebuje na sezonu zhruba 800 milionů korun.

I Jindřich Trpišovský si udržuje pozici číslo 1 v měsíčním platu, suma na účtu mu každý měsíc nakyne o sedmimístnou částku. Ale pozor, Dán Priske na tom není o moc hůř a je v těsném závěsu.

Za velkou trojkou je velká mezera. Baník se snaží, seč mu síly stačí, Slovácko je úspěšné na trávníku, ale finančně hodně skromné a tak to jde prakticky se všemi týmy, až po ty relativně nejchudší.

Přesná čísla rozpočtů a platů trenérů najdete v ligovém speciálu magazínu Hattrick, který je nyní v prodeji. Je to ideální průvodce českou nejvyšší soutěží pro všechny fanoušky.