Eduardo Santos? Podle Trpišovského by se klidně mohl živit pokerem, Slavii však zavařil v obou ligových duelech

Eduardo Santos? Podle Trpišovského by se klidně mohl živit pokerem, Slavii však zavařil v obou ligových duelech

Zatímco minulý soutěžní ročník dohrával Eduardo Santos s Lukášem Hejdou v mistrovské Plzni a odborníci hovořili o nejlepší stoperské dvojici celé Fortuna:ligy, začátek jeho slávistického angažmá má jako na houpačce. Byť většinu herního času hraje velmi dobře, tu a tam se nevyhne nějakému zkratu...

Jak hodnotí čtyřiadvacetiletého středního obránce s karvinskou minulostí jeho nadřízený Jindřich Trpišovský?

"Když nebudu brát v potaz zápasy se St. Joseph’s, tak nám v podstatě v každém zápase zavařil. Je to věc, na které musíme pracovat. Udělal jsem o poločase velkou chybu, protože jsem ho pochválil, že první půle byla přesně taková, jaká by měla být. On reagoval tak, jak reagoval. Fyziologií a potenciálem je to neskutečný hráč, pokud je koncentrovaný. Pokud v ní má výpadek, je pro nás více nebezpečný než někteří soupeři. Každý hráč má nějaký vývoj, je nový a zlepšuje se. Je otázka, jestli se v tomhle zlepší a bude zlepšovat. Například Tiéhi se zlepšuje ve věcech, které třeba nedělal a dělá je, stejně tak David Douděra a tak dále. Je to o něm. Kvalitu má neskutečnou, v zápasech ve Slavii si ale nesmíte dovolit výpadek koncentrace, protože situace a postavení, které máme, může při jakékoliv chybě znamenat velké ohrožení brány a nějaké nebezpečí. Přál bych si, aby vždy hrál jako celý první poločas a posledních dvacet nebo pětadvacet minut," uvedl po jasné výhře se Zlínem Jindřich Trpišovský.

A jak reaguje na své chyby sám defenzivně laděný fotbalista, jenž se ve Vršovicích upsal až do léta 2026 a na nové adrese má za sebou první čtyři soutěžní vystoupení?

"Edie má takový poker face. Ještě jsem u něj nezažil jiný výraz. Klidně by se mohl živit i pokerem, protože se tváří a reaguje za každé situace stejně. On si to ale uvědomuje. Je to fotbalově chytrý hráč a ví, že chybu udělal. Musíme si na to zvyknout a nevolat na něj dvacet minut, aby byl koncentrovaný. Ale i tak jsme viděli, co všechno naznačil, že ten potenciál má neuvěřitelný. Takže uvidíme," uzavřel na konto vytáhlého jihoamerického zadáka vládce slávistické lavičky.

Zdroj: slavia.cz