Ještě jsme nedoběhli ani pod první kopec, krotí všudypřítomnou euforii pod Ještědem realista Kozel

Ještě jsme nedoběhli ani pod první kopec, krotí všudypřítomnou euforii pod Ještědem realista Kozel

Fortuna:liga zná po dvou odehraných kolech už pouze jeden jediný bodově stoprocentní tým a tím je Slovan Liberec, který dokázal vyhrát na Spartě a přesvědčivě rozdrtit Teplice.

Pět branek v jednom duelu navíc vstřelil celek ze stadionu U Nisy před více než třemi lety, což jistě stojí za upozornění také.

Hlavního kouče Slovanu Luboše Kozla však vedení v tabulce nechává chladným. Když zhruba před rokem severočeské mužstvo přebíral po Pavlu Hoftychovi na poslední příčce, nechal se slyšet, že se na pořadí vůbec nechce dívat a stejný pohled na to má i v současnosti, kdy se patnáct mužstev dívá na záda právě jeho družině...

"Za výborný start jsme rádi, ale ještě jsme nedoběhli ani pod první kopec. Můžou se vám podařit tři čtyři zápasy za sebou, ale další už nemusí. Jsem spokojený, jak jsme mužstvo doplnili, na všech postech máme konkurenci, a to je základ k tomu, aby hráči pracovali naplno. Teď se zase musíme připravit na další zápas," krotil euforii bývalý šéf Dukly či Baníku, jehož výběr se ve třetím kole představí v Ďolíčku proti Pardubicím.

Pakliže by trojnásobný šampion české ligy z let 2002, 2006 a 2012 ovládl také třetí soutěžní utkání sezony, byl by to rozjezd jako hrom a mimo jiné by to znamenalo i to, že by byl Liberec v čele peletonu také další týden.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.