Z Puly až do Ostravy. Záložní řada Baníku se rozšířila o zajímavého Chorvata, který prošel i Dinamem Záhřeb

Z Puly až do Ostravy. Záložní řada Baníku se rozšířila o zajímavého Chorvata, který prošel i Dinamem Záhřeb
OBSAHUJE VIDEO

Baník Ostrava představil nedlouho po druhém ligovém kole novou posilu, jíž se stal dvaadvacetiletý ofenzivní záložník Robert Miškovič z NK Istra, což je klub z Puly.

Někdejší mládežnický reprezentant Chorvatska se ve Slezsku upsal na dva roky s opcí a první tréninkovou jednotku pod Pavlem Vrbou absolvuje v úterý.

"Je to hráč do ofenzívy. Nejčastěji nastupuje ve středu zálohy, ale stejně tak je schopen hrát, a také hrával, i na křídle. Měli jsme ho na seznamu vytipovaných hráčů dlouhou dobu. Sondovali jsme ho několik měsíců, přes různé zdroje, a dříve než došlo na jednání, jsme se na něj byli dívat i přímo v Chorvatsku. Jednání se pak kvůli zájmu jiných klubů trochu natahovalo, ale v pondělí se to konečně povedlo s Istrou papírově dotáhnout. Věříme, že se u nás rychle adaptuje a bude posilou," citoval web fcb.cz slova sportovního ředitele Aloise Grussmanna.

Bývalý hráč Dinama Záhřeb či NK Osijek dorazil na Bazaly se statusem nejproduktivnějšího hráče Istry. "Přiznám se, že o české lize jsem až do zájmu Baníku moc nevěděl. Ale pak, když se mi ozvali z Baníku, a já jsem se seznámil s klubem, jeho velkou historií a viděl tu atmosféru na jeho zápasech a úžasnou podporu fanoušků, nebylo těžké se rozhodnout, i když jsme měli i další nabídky. Těším se na novou zkušenost a věřím, že Baníku pomůžu," doplnil na fcb.cz perspektivní mladík.

V modrobílých barvách bude moci debutovat již v sobotu 13. srpna v domácím klání se Zlínem.

Zdroj: fcb.cz