Dortmund našel náhradu za Hallera! Cavani nevyšel, přichází veterán z Kolína

Dortmund našel náhradu za Hallera! Cavani nevyšel, přichází veterán z Kolína

Spekulovalo se o tolika jménech, která by měla nahradit Sebastiana Hallera v Borussii Dortmund. Tento souboj nakonec vyhrál útočník z Bundesligy, který v minulé sezóně nastřílel 20 gólů.

Nádorové onemocnění může otočit život o 360 stupňů během minuty. Sebastian Haller, nová akvizice Borussie a náhrada za Erlinga Haalanda si po jednom z tréninků nahmatala nádor v mužských partiích a bylo jasné, že všechno musí jít stranou.

Haller svou operaci zvládl úspěšně a teď ho čeká rekonvalescence s tím spojená. Klub z Vestfálska však i přesto odstartoval Bundesligu a hned od začátku bylo jasné, že bude potřeba náhrada i za Hallera. Ta přišla po prvním vítězství s Leverkusenem z Kolína nad Rýnem.

Nejnovější posilou je Anthony Modeste. 34letý Francouz, který objel doslova celý svět. Svou kariéru začínal ve Francii, kde vystřídal Nice, Angers, Bordeaux nebo Bastii. Jednu sezónu si užil i v Blackburnu, ale poté putoval do Bundesligy, kde působil v Hoffenheimu a Kolíně, odkud odešel na zkušenou do Číny, do Tianjin Tianhai. Odtud se vrátil do Kolína, kde s přestávkou v St. Étienne hrál dodnes.

V minulé sezóně dokázal vstřelit 20 gólů, což upoutalo značnou dávku pozornosti. Ve 34 letech jde o velmi obdivuhodný výsledek a i proto si ke konci kariéry vysloužil angažmá v Dortmundu, kam v pondělí přestoupil. 

Modeste podepsal smlouvu do června 2023 a s velkou pravděpodobností se tak bude jednat o krátkodobou výplň v době absence Sebastiana Hallera. Mohl by i Modeste ohrozit Patrika Schicka v boji u krále střelců?

zdroj: Fabrizio Romano