Radu šílený start zaskočil: Hráči by měli vědět, že nosí dres Dukly. Pocítí to ode mě, protože tudy cesta nevede

Radu šílený start zaskočil: Hráči by měli vědět, že nosí dres Dukly. Pocítí to ode mě, protože tudy cesta nevede
OBSAHUJE VIDEO

Na Julisce snad aby pomalu bili na poplach. Po dvou kolech je totiž Dukla na poslední příčce druhé ligy se ziskem nula bodů a žádnou vstřelenou brankou.

Na to, že byla před rozjezdem FNL považována za jednoho z největších favoritů na postup, je to nepochybně zklamání. Moravsko-slezské celky Líšeň a Opava jí však nastavily zrcadlo reality.

"Směrem dopředu nejsme produktivní, důrazní a neudržíme balon. To je náš největší problém. Skóre 0:4 a nula bodů, to je samozřejmě hodně špatné. Teď se z toho musíme dostat," uvedl po ostudném výjezdu do Opavy nový stratég Dukly Petr Rada.

Postupové ambice nyní dostaly pořádně naloženo. "Po přípravě jsme byli všichni optimističtí, i když víme, jaké to je. Příprava je něco jiného než mistrovské utkání. První zápas doma nás zaskočil. Dostali jsme gól v devadesáté minutě, přitom utkání spělo k remíze. Nebyla tam ani jedna střela na bránu," připomněl velezkušený trenérský odborník z Julisky neúspěšně zvládnuté první kolo.

To, že je nový šéf Dukly zklamaný, je více než jasné. "Hráčům jsem to po posledním zápase řekl. V přípravě se prezentovali určitým způsobem, ale pak vlítneme do soutěže, v níž jsme si dali jistý cíl, a hráči to najednou neunesou. Nevím, proč. Nedovedu si to vysvětlit, protože máme spoustu zkušených hráčů. S tím se musíme vypořádat. Klukům jsem řekl, že tudy cesta nevede. Je sice teprve začátek soutěže, ale pokud bychom takto měli pokračovat, trpělivost může dojít. Hráči si sami musí hrábnout do svědomí, jestli tohle stačí, ale když to vidíte, tak nestačí. Hráči hrají za Duklu, což je klub, který má velkou tradici, a hráči by měli vědět, že nosí triko tohoto klubu. Hráči to ode mě pocítí, protože – ať si každý myslí, co chce – tudy cesta nevede," doplnil třiašedesátiletý expert.

O první body nového ročníku bude moci Dukla zabojovat již v sobotu dopoledne na třinecké půdě.

Zdroj: fkdukla.cz