Galatasaray sáhl do kádrů Arsenalu i Neapole a pyšní se Torreirou s Mertensem. Co vše Belgičan dostane?

Galatasaray sáhl do kádrů Arsenalu i Neapole a pyšní se Torreirou s Mertensem. Co vše Belgičan dostane?

Známý turecký obr Galatasaray Istanbul, jenž bude mít v nadcházejícím soutěžním ročníku kvůli třináctému místu v uplynulé sezoně co napravovat, tento týden představil dvě nové tváře kádru, které si přivezl z Arsenalu, respektive z Neapole.

Turecká nejvyšší soutěž se tak bude v nejbližší době týkat jak uruguayského záložníka Lucase Torreiry, tak belgického forvarda Driese Mertense.

Pětatřicetiletý plejer opustil jih Apeninského poloostrova po dlouhých devíti letech a se statusem střeleckého rekordmana SSC.

Svého nového chlebodárce posílil jako volný hráč a Galatasaray by po jeho příchodu mohl sázet na útočné duo, kterému je v součtu 72 let. Dosavadní týmovou ofenzivní jedničkou totiž byl sedmatřicetiletý Francouz Gomis, jenž rozhodl o třech bodech pro svůj tým i v nedávném prvním kole turecké ligy.

"Je pro mě ctí dostat nabídku od Galatasaraye. Jsem šťastný a nadšený," informoval dobře naladěný veterán po úspěšném absolvování zdravotní prohlídky. V nové destinaci se nebude mít určitě špatně - bonus za podpis je 1,1 milionu eur a roční gáže pak bude činit 2,9 milonu eur.

O devět let mladší Torreira, který svůj nový klub vyšel na 6 milionů eur, přichází do Istanbulu se statusem vítěze FA Cupu i mistra LaLigy, kterou se mu podařilo svého času vyhrát v barvách Atlétika Madrid. V minulém soutěžním ročníku byl drobný středopolař zapůjčen ve Fiorentině a v italském prostředí prošel i Pescarou nebo Sampdorií Janov.

Dvaadvacetinásobný mistr Süper Lig vstoupil do sezony těsnou venkovní výhrou na hřišti Antalyasporu. Obě čerstvé akvizice by mohla čekat premiéra 13. srpna proti Giresunsporu.

Zdroj: Galatasaray Istanbul