Ďolíček už je jen a pouze minulost. Další velká šance pro Ugwua přijde pod Blaníkem, kde vládne trenér Hyský...

Ďolíček už je jen a pouze minulost. Další velká šance pro Ugwua přijde pod Blaníkem, kde vládne trenér Hyský...

Martin Hyský už pracuje ve Vlašimi se známými tvářemi jako Matyáš Vágner, Zdeněk Folprecht nebo Jan Suchan. Nyní k nim přibyla i další...

Pod Blaníkem sídlící středočeský klub totiž posílil třiadvacetiletý nigerijský útočník Michael Ugwu, jenž až dosud působil výhradně v hlavním městě.

Za poslední tři roky totiž oblékal výhradně dresy Bohemians Praha 1905 a dukly Praha, s tím, že angažmá v momentálně patnáctém týmu FNL je pro něj první zastávkou mimo metropoli.

Vedení FC Sellier & Bellot si s ním pláclo na jeden rok do léta 2023 a ofenzivní už ve vlašimském dresu debutoval, když odehrál 62 minut čistého času na karvinské půdě.

"Michael přichází jako volný hráč a v našem klubu podepsal kontrakt na jeden rok," informoval sportovní ředitel Vlašimi Jan Jícha.

Ugwu má v první české lize díky dobrodružství v Ďolíčku odehráno 26 zápasů bez vstřeleného gólu. V ČFL pak naskočil do 33 utkání, v nichž se mu ve službách vršovické rezervy podařilo nastřílet 15 branek.

Jak tomu asi bude ve Vlašimi, jež má před sebou důležitý domácí střet se šlapající Líšní a poté se představí na hřišti sparťanské rezervy?

Zdroj: FC Sellier & Bellot Vlašim