Samek zažije totální fanouškovské šílenství, avizuje Barák a prezidentovi Lecce radí, ať v Česku hledá víc hráčů

Samek zažije totální fanouškovské šílenství, avizuje Barák a prezidentovi Lecce radí, ať v Česku hledá víc hráčů

Součástí U.S. Lecce už je nějakou dobu i osmnáctiletý středopolař Daniel Samek, kterému neušla nominace i na první soutěžní duel sezóny, jímž bylo první kolo Italského poháru proti Cittadelle (2:3 po prodloužení).

V Serii A, kterou Lecce startuje domácím soubojem s Interem Milán už 13. srpna, se bude čerstvý svěřenec trenéra Marca Baroniho potkávat i s českým reprezentantem ve službách Hellasu Verona Antonínem Barákem, jenž se na stadionu Via del Mare pro necelých 34 tisíc diváků ve své době objevil taky.

"Zaznamenal jsem to, protože mi psal Ruda Řepka, že se Dan Samek chystá do Lecce. Dana neznám, nikdy jsem ho neviděl, ligu jsem sledoval málo, vždy se mi to nějak krylo, takže jsem ho nikdy neviděl hrát a nedokážu říct. S jeho hráčskou charakteristikou se na to hrozně těším. Hlavně jsem strašně rád, že jde další Čech do Serie A, navíc do mého milovaného klubu Lecce. Já tam mám nastandardní vztahy," poodhalil v rámci interview pro Deník Sport sedmadvacetiletý záložník, který na Apeninském poloostrově prošel také Udinese.

Pro exslávistu a odchovance Příbrami v jedné osobě šlo o nejlepší místo v Itálii. "Byl jsem tam i teď s klukama na dovolené, minulý rok jsme byli vlastně pozvaní od prezidenta klubu, strávili jsme s ním na lodi celý den s rodinkou. Takže já tam mám fantastické vztahy úplně se všemi. Až na to, že jsem si to tam nemohl tolik užít kvůli covidu. Chytl jsem jeho začátek, takže byly zavřené stadiony a nemohl jsem zažít to, co Dan Samek uvidí teď. Fanoušci, to je totální šílenství. Já jsem tam zažil tři, čtyři zápasy a pak konec, takže on si to bude užívat. Je to bomba, moře je jako na Maledivách, to jste čistě na dovolené. Jídlo fantastické, musíte si dát pozor, je to trošičku těžší kuchyně, takže se tam lehce přibere, ale lidi bomba. Já jsem říkal, že bych tam chtěl ukončit kariéru. Říkal jsem to prezidentovi klubu, tak si z toho vždycky, když se bavíme, děláme srandu. Zrovna mu teď chci psát, protože řešíme jednu věc v Apulii. Chci mu pogratulovat, ať hledá víc hráčů v české lize a tahá tam víc kluků," přidal na serveru iSport.cz ostřílený autor jedenácti ligových tref z uplynulého ročníku Serie A, za nějž loni Verona vysázela 6 milionů eur.

Nejen Hancko. Odchod z Letné se může týkat i Karabce, o kterého podle Italů projevila zájem Atalanta Bergamo

Zdroj: isport.blesk.cz