Nita děkuje fanouškům Sparty za neustálou podporu a říká: Ještě nenadešel čas na návrat do Rumunska

Nita děkuje fanouškům Sparty za neustálou podporu a říká: Ještě nenadešel čas na návrat do Rumunska

Sparta dosud absolvovala v novém soutěžním ročníku čtyři utkání a ve všech čtyřech případech hájil její tři tyče osmadvacetiletý slovenský brankář Dominik Holec.

Velezkušený rumunský strážce svatyně Florin Nita tak i nadále zůstává odstaven a podle všeho se nyní řeší jeho odchod, což však nechápou jak někteří fanoušci, tak odborníci včetně Ladislava Vízka.

"Vím, o čem mluvím, my za námi měli Iva Viktora. To se vám pak hraje úplně jinak, když máte někoho takového v bráně. Ale měla ho i Sparta. Jmenoval se Florin Nita a oni ho zbytečně pustili pryč. To byla další obrovská chyba Rosického, za kterou teď bude pykat. Přitom když Nita nastoupil, většinou chytil hned několik gólů. Pak se mu jeden zápas nepovedl a oni ho hned bez hlavě odstavili. Teď mají, co chtěli," napsal v jednom ze svých komentářů olympijský vítěz z roku 1980.

Sám pětatřicetiletý reprezentant Rumunska, který se nevejde ani do nominací (v Českých Budějovicích byl na lavičce připraven Vojtěch Vorel), byl v poslední době spojován s velkokluby, které hrají v jeho rodné zemi Ligu I, konkrétně FCSB a Kluží.

Brankář s tržní cenou okolo 20 milionů korun, který má na Letné kontrakt do léta příštího roku, Kluž potvrdil, ale FCSB, odkud se do české metropole v úvodu roku 2018 stěhoval, již nikoliv...

"Ohledně FCSB se není o čem bavit, neproběhl vůbec žádný kontakt. S Kluží jsme v kontaktu byli a děkuji za zájem, ale ještě nenadešel čas na návrat do Rumunska. Také chci poděkovat fanouškům Sparty, jsou fantastičtí. Cítím a hlavně slyším jejich podporu," zaznělo z jeho úst na portálu gsp.ro.

Proměna Sparty: Dva je víc než jeden, z Daňka roste lídr týmu. A skvělý Zelený!

Zdroj: gsp.ro

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.