Stadion Panathinaikosu má svoje kouzlo a slávistům trošku připomíná Ďolíček. Bude to peklo, věští Douděra

Stadion Panathinaikosu má svoje kouzlo a slávistům trošku připomíná Ďolíček. Bude to peklo, věští Douděra
OBSAHUJE VIDEO

Panathinaikos je sice slavná řecká značka, jejíž konto zdobí dvacet mistrovských titulů, nicméně ten poslední už je kapku vousatý, neboť se urodil ještě v sezoně 2009/2010.

Stadion Apostolose Nikolaidise, jehož současná kapacita je 16 tisíc diváků, je pak ještě mnohem starší, protože na svém místě stojí již od roku 1922 a je tak nejstarším stále využívaným stánkem v celé zemi.

Sešívaní na něm trénovali ve středu večer. "Je to starý stadion, ale líbí se mi. Má svoje kouzlo, kabina pro hosty taky hodně zažila, ale je to v pohodě. Když jsme přijížděli, docela jsem koukal, ostnaté dráty, malby na zdech. Je vidět, jak tady fotbalem lidi žijí," nabídl své dojmy brankář Aleš Mandous.

A Ivan Schranz se k němu přidal. "Je pěkný, dýchla z toho na mě velká historie klubu. Je zasazený v obytné čtvrti, trošku nám připomíná stadion Bohemky, tedy v jistém slova smyslu. Zázemí je staré, s naší Fortuna Arenou se to nedá porovnat," přidal webem slavia.cz citovaný slovenský rychlík.

Kapcita je sice taková, jaká je, David Douděra si však i tak myslí, že budou tribuny pořádně hučet a hnát zelenobílé dopředu. "Bude to peklo, navíc v kombinaci s velkým horkem, které v Athénách panuje. Strach z toho ale nemám, zažíval jsem to, když jsem jako soupeř jezdil na Slavii, vím, co to obnáší," odlehčila situaci s úsměvem dnes již bývalý ikona Mladé Boleslavi.

Zdroj: slavia.cz