V Plzni se rozšířila slovenská enkláva. Ze Španělska přichází Jirka

V Plzni se rozšířila slovenská enkláva. Ze Španělska přichází Jirka

Slovenský reprezentant Erik Jirka je novým hráčem plzeňské Viktorie. Klub o příchodu čtyřiadvacetiletého křídelníka ze španělského Realu Oviedo informoval na svém webu.

Odchovanec trnavského Spartaku hrával též za srbské kluby Crvenou Zvezdu Bělehrad a Radnički Niš, polský Górnik Zabrze a španělské CD Mirandés a Real Oviedo, ze kterého právě do Štruncových sadů zamířil jako volný hráč.

„Samozřejmě se do Plzně velmi těším. Když mi to agent oznámil, tak jsem z toho byl nadšený. Zabojovat o Ligu mistrů je pro mě obrovskou motivací stejně jako pro všechny hráče v Plzni. Jsem připravený zasáhnout do zápasů a pomoci týmu. Udělám pro to vše, co budu moct,“ poznamenal mistr slovenské a srbské ligy z let 2017/2018 a 2018/2019 po podpisu kontraktu v Plzni. Té se Jirka upsal na tři roky.

„Jde o rychlostní typ křídelníka, který perfektně zapadá do našeho způsobu hry. Erik by navíc neměl mít problém s adaptací na nové prostředí, a tak by měl rychle zapadnout do naší kabiny,“ chválil si příchod sedminásobného slovenského reprezentanta plzeňský lodivod Michal Bílek.

„Vzhledem k tomu, že nás čeká náročný podzim, a to na domácí i evropské scéně, rozhodli jsme se náš tým posílit o dalšího velmi kvalitního hráče, kterým slovenský reprezentant Erik Jirka bezpochyby je. Na hráče jsme získali dobré reference také od našeho asistenta trenéra Marka Bakoše, který jej ještě coby hráč potkal během svého angažmá v Trnavě,“ doplnil pak Bílka i generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Zdroj: fcviktoria.cz

Kluci z Plzně hrají o svou nesmrtelnost. Kéž by se vrátil Beauguel, říká Ladislav Vízek