Trpišovský o Rakówu: Teď nás čeká úplně jiný soupeř, strašně pevný v defenzivě a se skvělou mentalitou

Trpišovský o Rakówu: Teď nás čeká úplně jiný soupeř, strašně pevný v defenzivě a se skvělou mentalitou

Jindřich Trpišovský před v pohárech končícím Panathinaikosem smeknul, řecký tým podle jeho slov ukázal, že má velkou sílu. "Byl to pro nás těžší zápas, než některá utkání v Konferenční lize v minulé sezoně," přiznal šéf sešívané lavičky pár chvil po závěrečném hvizdu v Aténách.

Neuvažoval úřadující český vicemistr kvůli nynějšímu nabitému kalendáři o přeložení některého z ligových zápasů?

"Neuvažovali jsme o tom. Udělali jsme to jednou a moc nám to nepomohlo. Nechceme se k tomu vracet, máme dost hráčů a věřím, že to zvládneme. Do hry se dostanou i ostatní. Česká liga je oproti evropským zápasům dost specifická, využijeme zase hráče, kteří by to v zápase jako proti na Panathinaikosu měli hodně složité. Bylo dlouhé léto, volno i příprava, hráče máme připravené, takže jsme o tom moc nepřemýšleli," ozřejmil na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Ve čtvrtém předkole Evropské konferenční ligy narazí Mandous, Ousou, Holeš a spol na polského vicemistra Raków. Co od něj očekává?

"Musím říct, že když jsem viděl první přípravný zápas Panathinaikosu proti Leverkusenu, tak mě polilo horko a moc si vážím toho, že jsme postoupili. Teď nás čeká úplně jiný soupeř, zatím jsme si ale zjišťovali jen některé věci. Jsou od nižší soutěže se stejným trenérem, mají perfektní defenzivu, bude to jiný styl dvojzápasu. Teď to pro nás bylo těžké do defenzivy a ohledně snahy narušit hru soupeře, proti Rakówu nás naopak čeká soupeř strašně pevný v defenzivě a se skvělou mentalitou. Je to poslední krok, který musíme udělat, a věřím, že to, že jsme zvládli předkolo s takhle těžkým soupeřem v takovém prostředí, nám hodně pomůže," zůstal optimistou Trpišovský.

Tým s nyní zraněným kapitánem Tomášem Petráškem vyřadil ve třetím předkole Spartak Trnava a to po výsledcích 2:0 a 1:0. V předchozím kole pak přejel Astanu ještě suverénnějším způsobem a to 5:0 a 1:0.

Karabach postupně vyřadil polského, švýcarského i maďarského mistra. Přetrhne tuto šňůru šampion Česka?

Zdroj: slavia.cz