Slavia se proti oslabenému Jablonci bála o výsledek, Karabec nasměroval Spartu k výhře s Olomoucí

Baník si napravil reputaci a poprvé v sezoně si připsal plný počet bodů v utkání, které bylo bohaté jak na branky, tak i na červené karty. Teplice podlehli Klokanům a Brno pokračuje ve skvělých výkonech.

Baník Ostrava – Zlín

Fotbalisté Baníku Ostrava si na třetí pokus připsali tři body, když si se Zlínem poradili 3:1. Skóre zápasu otevřel v úvodu Michal Frydrych. Za zásah do domácího gólmana byl poté vyloučen zlínský Jan Silný a Baník početní výhodu ještě v prvním poločase využil dalšími dvěma góly. Zlín po změně stran skóre už pouze korigoval zásluhou Jakuba Koláře.

Teplice – Bohemians

Bohemians porazili Na Stínadlech domácí Teplice poměrem 1:0. O výhru svého týmu se v 85. minutě zasloužil Antonín Křapka, který rozhodující brankou podtrhl útočnou aktivitu Klokanů. Ti tak vyhráli na severu Čech i přesto, že bezmála 30 minut hráli v oslabení po zbytečném faulu Romana Květa.

Zbrojovka Brno – Mladá Boleslav

Zbrojovka díky povedené druhé půli otočila vývoj utkání a po výhře 3:1 nad Mladou Boleslaví pokračuje ve skvělých výkonech. Skóre zápasu sice otevřeli v prvním poločase hosté. Po změně stran však domácí tým přidal na aktivitě a o obrat se svými góly zasloužili Filip Souček s Michalem Ševčíkem.

Hradec Králové – Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň přehrála v utkání třetího kola Fortuna ligy Hradec Králové 2:1 a po vítězství nad Pardubicemi v minulém duelu uspěla i proti druhému východočeskému celku. Zápas hraný v mladoboleslavském azylu překlopil na stranu úřadujícího šampiona až v 84. minutě Václav Pilař, jenž v dresu Votroků sám působil. Plzeň se na výhru proti sokovi oslabenému červenou kartou Vojtěcha Smrže hodně nadřela, tradičně však byla nakonec o jednu branku lepší než soupeř.

Jablonec - Slavia

Sešívaní zavítali na půdu Jablonce, kterému se výsledkově nedaří ani na začátku této sezóny. Hosté měli již od šesté minuty výhodu počtu hráčů v poli, neboť za hru rukou zamířil předčasně do sprch Surzyna. K exekuci volného kopu se postavil Usor, který parádní trefou překonal bezmocného Hanuše.

Po změně stran přišel další tlak Slavie, což vyústilo ke zvýšení náskoku. Jeden z hráčů hostů vracel po tlaku v pokutovém území míč z ostrého úhlu před branku a gólman Jan Hanuš si ho nešťastně srazil za svá záda. Domácí však připravili o pár minut později překvapení, když podobný přímý kop zužitkoval Polidar. Slavia neponechala nic náhodě a odpověděla skrze střídajícího Traorého. O další překvapení se pak postaral Chramosta, který překonal Mandouse.

Pardubice - Liberec

Liberec zavítal do Ďolíčku, aby vyzval po dvou kolech poslední Pardubice. Východočeský klub se ale v závěru první půle nadchl k nečekanému vedení, když přesně mířili Hlavatý s Vlčkem. Snížení přišlo krátce po změně stran. Matoušek našel ve vápně Kozáka, který vrátil Slovan do hry.

České Budějovice - Slovácko

Slovácko na půdě jihočeského Dynama udeřilo již ve čtvrté minutě. Hosté využili velké chyby v rozehrávce a Mihálik prodloužil míč na Brandnera. Odpověď přišla o patnáct minut později, když se o srovnání stavu zasloužila letní posila z Karviné Čmelík.

Domácí ve druhé půli otočili stav a opět u toho byl Čmelík. Jeho centr z pravé strany jeden z obránců jen přizvedl ke Škodovi, který přízemní ranou z levé strany překonal brankáře Nguyena. Dalším výrazným momentem zápasu bylo vyloučení Pennera, který po skluzu na Kalabišku nejprve spatřil žlutou kartu, ale po přezkoumání na videu byl tento verdikt změněn na rudý list. Slovácko početní výhodu zužitkovalo v 83. minutě, kdy Mihálik nalezl neomylného Siňavskije.

Sparta - Olomouc

Sparta chtěla před domácím publikem odčinit nezdar s Libercem a také na Letné oslavit zisk tří bodů. První poločas proti Sigmě příliš šancí nenabídl, přesto se domácí dostali do vedení, když po centru Höjera skórval Karabec.

Další branku domácích mohl přidat v 63. minutě Juliš, ale jeho penaltu namířenou doleva brankář Macík vyrazil na rohový kop. O sedm minut později se letenský klub přeci jen dočkal zvýšení náskoku, když se Höjer na hranici pokutového území prudkou ranou nemýlil.

Baník Ostrava - Trinity Zlín 3:1 (3:0)
Branky: 14. Frydrych, 34. P. Jaroň, 38. Buchta - 76. Kolář. Rozhodčí: Hocek - Šimáček, Černoevič - Zelinka (video). ŽK: Oulehla (asistent trenéra) - Fillo, Didiba. ČK: 87. Ndefe - 28. Silný. Diváci: 6219.
Ostrava: Laštůvka - Sanneh (46. Ndefe), Frydrych, Pojezný, Fleišman - P. Jaroň (75. Miškovič), Kaloč, Kuzmanovič (89. Šehič), Pokorný, Buchta - Klíma (66. Tijani). Trenér: Vrba.
Zlín: Dostál - Cedidla, Kolář, Simerský, Čanturišvili - Fillo (71. Hrdlička), Janetzký, Didiba (81. Kovinič), Hrubý (46. Vukadinovič), Jawo (81. Hellebrand) - Silný. Trenér: Jelínek.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 0:1 (0:0)
Branka: 85. Křapka. Rozhodčí: Batík - Horák, Dohnálek - Kocourek (video). ŽK: Mareček, Hyčka, Vondrášek, Hybš - Bartek, Köstl, Hronek, Valeš, Miller (trenér brankářů), Koubek (vedoucí týmu). ČK: 83. Mareček - 56. Květ. Diváci: 3634.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka (90. Procházka), Jukl (68. Křišťan), Mareček, Urbanec (61. Čerepkai) - Trubač - Žák (46. Kodad), Gning. Trenér: Jarošík.
Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Petrák (70. Jánoš), Kovařík (70. Nový) - Hronek (90. Beran), Květ - Bartek (46. Mužík). Trenér: Veselý.

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 3:1 (0:1)
Branky: 49. Souček, 79. Ševčík, 90.+4 Matejov - 26. Škoda. Rozhodčí: Proske - Kotík, Bureš - Petřík (video). ŽK: Granečný, Šural - Suchý, Donát, Škoda, Hoftych (trenér).
Brno: Berkovec - Hrabina, Šural, Endl, Granečný - Souček (80. Blecha), Texl - Alli (46. Hladík) Ševčík (89. Matejov), Přichystal (46. Fousek) - Řezníček (90.+4 Hlavica). Trenér: Dostálek
Ml. Boleslav: Polaček - Pech, Šimek, Suchý, Karafiát - Mareček (57. Mašek), Matějovský (87. Stránský), Donát (70. Dancák), Fulnek (70. Skalák) - Škoda, Ladra (87. Krobot). Trenér: Hoftych.

FC Hradec Králové - Viktoria Plzeň 1:2 (1:1)
Branky: 44. Kubala - 39. Chorý, 84. Pilař. Rozhodčí: T. Klíma - Paták, Antoníček - Štěrba (video). ŽK: Rada, Novotný, Čech, Koubek (trenér) - Tijani. ČK: 29. Smrž (Hradec). Diváci: 1900.
Hradec: Reichl - J. Klíma, Čech, Smrž - Kučera (65. Harazim), Rada, Kodeš (87. Prekop), Ryneš (83. Novotný) - Kubala, Vašulín, Vlkanova. Trenér: Koubek.
Plzeň: Staněk - Havel, Tijani, Pernica, Jemelka - Sýkora (46. Čermák), Bucha, Ndiaye (63. Pilař), Mosquera (63. Bassey) - Kliment (46. Kopic), Chorý (72. Jirka). Trenér: Bílek.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Branky: 19. Čmelík, 53. Škoda - 3. Brandner, 83. Sinjavskij. Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Slavíček - Orel (video). ŽK: Havel - Kalabiška. ČK: 75. Penner (Č. Budějovice). Diváci: 3167.
Č. Budějovice: Šípoš - Čolič, Havel, Králik, Sladký - Grič (46. Hellebrand), Čavoš (88. Broukal) - Čmelík (67. Penner), Hora, Potočný (81. Vais) - Škoda (81. Hais). Trenér: Weber.
Slovácko: Ngyuen - Reinberk (78. Vecheta), Šimko (64. Hofmann), Daníček, Kalabiška - Kohút, Ljovin - Brandner (71. Sinjavskij), Mihálik, Holzer (63. Duskí) - Kozák (64. Šašinka). Trenér: Svědík

FK Pardubice - Slovan Liberec 2:1 (2:0)
Branky: 43. Hlavatý, 45.+1 Vlček - 48. Kozák. Rozhodčí: Nehasil - Ratajová, Vyhnanovský - Zelinka (video). ŽK: Vlček, Hlavatý, Markovič, Kostka - Matoušek. Diváci: 967.
Pardubice: Markovič - Kostka, Vlček, Toml, Helešic (90.+2 Koukola) - Janošek - Tischler (12. Sychra), Solil, Hlavatý, Vacek (72. Mareš) - Černý (72. Červenka). Trenér: Novotný.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie, Talovjerov, Prebsl (46. Plechatý) - Matoušek (69. Rabušic), Červ, Mara (60. Doumbia), Frýdek, Preisler (60. Mészáros) - Van Buren, Rondič (46. Kozák). Trenér: Kozel.

FK Jablonec - Slavia Praha 2:3 (0:1)
Branky: 55. Polidar, 73. Chramosta - 8. Usor, 51. vlastní Hanuš, 61. Traoré. Rozhodčí: Szikszay - Mokrusch, Váňa - Franěk (video). ŽK: Jovovič, Sejk, Horejš (trenér) - Schranz, Mandous. ČK: 6. Surzyn (Jablonec). Diváci: 5238.
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Hübschman, Heidenreich, Polidar - Považanec - Šulc (86. Malínský), Kratochvíl, Houska (72. Kubista), Jovovič (65. Černák) - Sejk (66. Chramosta). Trenér: Horejš.
Slavia: Mandous - Masopust (78. Olayinka), Kačaraba (59. Holeš), Santos, D. Jurásek - Ševčík (64. Hromada), Tiéhi - M. Jurásek, Usor (46. Šmiga), Schranz (46. Traoré) - Tecl. Trenér: Trpišovský.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 11. Karabec, 70. Höjer. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Vlček - Kocourek (video). ŽK: Pavelka, Karabec, Zelený - Chytil, Macík, Vraštil. Diváci: 14.259.
Sparta: Holec - Mejdr, Sörensen, Hancko, Höjer (80. Wiesner) - Pavelka (73. Zelený), Sadílek - Daněk, Karabec (80. Jankto), Minčev (46. Sáček) - Juliš (64. Drchal). Trenér: Priske.
Olomouc: Macík - Chvátal (46. Matoušek), Vraštil, Poulolo, Beneš, Zmrzlý - Zorvan, Breite, Vodháněl (69. Šíp), Navrátil (80. Zifčák) - Chytil (59. Růsek). Trenér: Jílek.