Mejdr: Na standardky se hodně zaměřujeme a myslím, že bychom to měli už nějak zúročit

Mejdr: Na standardky se hodně zaměřujeme a myslím, že bychom to měli už nějak zúročit

Odchovanec pražské Sparty si musel na svou šanci na Letné pár let počkat a sbírat herní praxi v druholigovém Sokolově či naposledy v Hradci Králové. Právě v kádru Votroků na sebe strhl pozornost a letenský klub jej nakonec před novou sezónou získal zpět do svého područí. Sedmadvacetiletý obránce, který umí vypomoci i v záloze se zdá být dalším dobrým nákupem, který Sparta realizovala.

Moc dobře si uvědomuje, že šance dostat se na hřiště se nedává bez tvrdé práce. I proto se snaží, aby se o jeho kvalitách přesvědčil i dánský kouč Brian Priske. Jeho strategii, kterou hráčům naordinoval, věří. O správnosti cesty se mohli přesvědčit již před týdnem proti Budějovicím. „Nesmíme polevit v tom, co jsme nějakým způsobem začali. Musíme věřit v to, jak pracujeme. V týdnu jsme se na ně připravili, měli jsme dva plány, co se týká rozestavení. Nakonec jsme zvolili ten druhý v průběhu zápasu a bylo to úspěšné,“ nechal se slyšet Medr, který v minulé ligové sezóně zaznamenal jednu branku a sedm asistencí.

Po vyřazení z předkol Konferenční ligy a úvodní ztráty s Libercem se Sparta dokázala oklepat a odrazit k možným lepším výsledkům. „Nalilo nám to sebevědomí a vlastně také takovou tu chuť do nového týdne, protože se nebudeme vymlouvat, ale ten před zápasem s Budějovicemi byl náročný. Jsme rádi, že se nám to nějakým způsobem vrátilo a ta chuť je teď do práce dvakrát tak větší. Doufám, že se nám to vrátí i tentokrát,“ směřuje svou mysl k nedělní partii, kterou pražský klub sehraje na Letné proti Olomouci.

Sigma svou kůži ale rozhodně nedá lacino. Zatím má na svém kontě výborný zápas s Baníkem Ostrava, ale i překvapivé selhání doma proti Brnu. „Olomouc je soupeř nepříjemný a hodně pracovitý. Řekl bych, že do defenzivy je hodně silná. Myslím, že pokud vstřelíme opět rychlý první gól, tak by nám to mohlo ze začátku hodně pomoci. Museli by se pak víc otevřít, což je pro nás potom lepší,“ pokračoval obránce, který věří, že týmu by mohly pomoci i standardní situace.

„Na standardky se hodně zaměřujeme a myslím, že bychom to měli už nějak zúročit. Proti Olomouci by se to k nám už mohlo třeba otočit a nějak si tím pomoci,“ dodala letní posila Sparty, která by v neděli neměla chybět na hrací ploše.

Zdroj: sparta.cz