Daněk se na první střet s Olomoucí těší: Zatím jsem si ideální scénář nevysnil, ale musí být vítězný

Daněk se na první střet s Olomoucí těší: Zatím jsem si ideální scénář nevysnil, ale musí být vítězný

Ve svých devatenácti letech je považován za velký talent českého fotbalu. Na svůj potenciál již upozornil v barvách Sigmy, proto nebylo žádným velkým překvapením, že jej během letošního léta přetáhla do svých řad pražská Sparta. V neděli čeká Kryštofa Daňka na Letné v rámci třetího kola FORTUNA:LIGY pikantní duel, neboť se postaví proti svým bývalým spoluhráčům.

Poměrně snadno se začlenil do sestavy Sparty a v úvodních zápasech nové sezóny zřetelně signalizoval, že by mohl být jedním z klíčových hráčů. Proti Liberci se střelecky prosadil, v utkání s Budějovicemi si pak připsal asistenci.

„Zápas s Budějovicemi můžeme hodnotit pozitivně. Myslím, že jsme předvedli slušný výkon. Dle mého názoru jsme mohli dát více branek, ale ty tři body bereme. Je to teď takové uvolněnější. Jsme rádi, že jsme to zvládli, protože to pro nás bylo důležité a teď se už soustředíme na další zápas,“ nechal se slyšet Daněk v rozhovoru pro klubovou televizi Sparty.

Nyní jej čeká pikantní zápas, ve kterém se postaví svému bývalému zaměstnavateli. Ještě před pár týdny působil v jeho kabině a mohl by tušit, co na Sigmu bude platit. „Soupeř to bude nepříjemný. Olomouc je na Spartu vždy nahecovaná. Je to pro ni jeden z nejlepších zápasů v sezóně, který si může zahrát. Rozhodně to nebude nic jednoduchého. Já se na ně těším moc. Zatím si to ještě nepřipouštím, ale myslím, že si to tam pudu určitě užít těším se i na kluky, kteří přijedou,“ pokračovala letní posila pražského celku.

Olomouc by ráda v české metropoli loupila body, neboť po skvělém vstupu do nového ročníku proti Baníku přišla nečekaná ztráta se Zbrojovkou Brno. Daněk ale věří, že tři body získají domácí. „Svůj první zápas proti Olomouci jsem si zatím nevysnil ve svých představách, ale doufám, že bude vítězný. Určitě by to bylo férové vůči našim fanouškům, aby tři body zůstaly doma. Na Letné by se by se mělo vyhrávat, a když to řeknu blbě, tak pořád,“ dodal talentovaný záložník.

Zdroj: sparta.cz