Straka věští Hložkovi velkou budoucnost: Přesun do Bundesligy je náročný, ale má vše, aby se tam prosadil

Straka věští Hložkovi velkou budoucnost: Přesun do Bundesligy je náročný, ale má vše, aby se tam prosadil

Leverkusen skautoval Adama Hložka od jeho patnácti let, i proto tedy český klenot kývl na nabídku, která se před sezónou naskytla. Sparta za svou oporu inkasovala částku přesahující půl miliardy korun a nyní se očekává, jak si český reprezentant povede v barvách Bundesligového klubu. Proti Dortmundu i Augsburgu posbíral minuty na hřišti, ale střelecky se zatím neprosadil.

Nedávno oslavil své dvacáté narozeniny a učinil další výrazný krok v jeho kariéře. Nyní ale bude v nové výzvě obstát, protože je pod velkým tlakem a drobnohledem nejen německé veřejnosti. „Určitě má tomuto klubu co nabídnout. Je to ten typ hráče, jako byli v už v minulosti v Leverkusenu. Přicházeli z relativně meších klubů, ale během několika let se z nich stali top hvězdy,“ nechal se slyšet František Straka ve studiu Nova Sport po zápase s Augsburgem.

„Takový přesun je náročný, ten tlak na hráče je enormní a někde jinde než u nás. V Německu je fotbal modla a hráči jsou ikony. On bude muset teď ukazovat nejen v těch zápasech, ale i v té obrovské konkurenci, která v Bayeru je. Hložek je ten typ dobrého silového hráče s potřebnou rychlostí, aby se prosadil,“ pokračoval zkušený trenér, u kterého není žádným tajemstvím, že je velkým odborníkem a fanouškem právě Bundesligy.

Hložek přišel do Bayeru za svým reprezentačním parťákem Patrikem Schickem, což mu aklimatizaci v kabině jistým způsobem usnadnilo. Straka ale také varuje, že v některých případech to bylo také lehce kontraproduktivní. „Je to pomoc, ale někdy je to naopak o tom, že tam nemáš nikoho a musíš na sobě o to více pracovat. Patrik dostal určitě takovou roli jeho mentora a je super, že spolu drží od prvních dní,“ pokračoval Straka, který v Německu strávil podstatnou část své hráčské kariéry.

Fanoušci přivítali Hložka velkými oslavami a věří, že bude pro tým velkým přínosem. „To přijetí bylo super. Celá ta obec Leverkusenu do něj vkládá naděje a i v nedalekém Kolíně nad Rýnem trochu závistivě koukali, že k nim Adam přišel. Neskutečný pozitivní lobbing, který potvrzuje i fakt, že Leverkusen podepsal jen jednoho velkého hráče do ofenzivy,“ uzavřel čtyřiašedesátiletý kouč.

Zdroj: tn.nova.cz