Bednář o Královi: V Anglii zabíjeli jeho talent. Pokud mu Schalke nabídne prostor, tak jedině dobře

Bednář o Královi: V Anglii zabíjeli jeho talent. Pokud mu Schalke nabídne prostor, tak jedině dobře

Svými výkony ve Slavii a reprezentaci si řekl v roce 2019 o své první zahraniční angažmá a tehdy jako druhý nejdražší hráč historie české ligy zamířil do Spartaku Moskva. Poslední rok strávil na hostování ve West Hamu, kde však nastoupil pouze do šesti soutěžních zápasů. Londýnský klub podle očekávání neuplatnil opci, což využilo Schalke, které jej získalo do svých řad. Někdejší reprezentační útočník Roman Bednář se zkušenostmi se soutěžemi ve Skotsku, Anglii či Turecku věří, že by se mohlo jednat o dobrý krok pro obě strany.

V půli července bylo oznámeno, že se Král přesouvá do Bundesligy do kádru Schalke 04. Věhlasného německého klubu, kterému se však v posledních letech nedaří a musel si tvrdě vybojovat návrat do nejvyšší soutěže. Čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník využil povolení FIFA přerušit smlouvu se Spartakem a herní praxi nyní bude sbírat v Gelsenkirchenu.

„Třeba tohoto hráče je mi hrozně líto. Tady je přesně vidět, když je hráč vyslaný do většího klubu a v mých očích se pak zabíjí jeho talent. Možná měl jít nejdřív do menšího klubu a tam hrát. Jestli je to v tomto případě Schalke, který je ale jinak obrovský klub, tak je to jedině dobře,“ nechal se slyšet Roman Bednář ve studiu Nova Sport.

V jeho očích je Král velkým talentem, který však nedostal v Anglii příliš herního prostoru, což se následně projevilo také v jeho výkonech za národní tým. „Jeho výkony tenkrát v nároďáku byly úžasné. Pak jste ale viděli, že půl roku nehrál, a když pak přijel do reprezentace, tak to byl takový poloviční král. Do té doby byl fantastický. Ten kluk potřebuje jenom hrát. Ať je tam, kde mu to umožní,“ pokračoval Bednář.

Bundesliga by mu však mohla vyhovovat a Král by mohl restartovat svou kariéru. „V Anglii určitě hráči více drží své pozice a buď jsou určený na ofenzivu nebo defenzivu. Občas to tam ty hráče strhne, že pak hraje hokejově pět na pět nahoru a dolu. Není to ale od samotného začátku zápasu. Asi mu to tam nesedělo. Bundesliga je ale jiná soutěž, která by mu mohla více vyhovovat,“ dodal Bednář.

Zdroj: tn.nova.cz