Šmiga a Jurásek? Pro současnou Slavii jsou to jedni z nejzajímavějších hráčů, které má. Co potřebují zlepšit?

Šmiga a Jurásek? Pro současnou Slavii jsou to jedni z nejzajímavějších hráčů, které má. Co potřebují zlepšit?
OBSAHUJE VIDEO

Slavia proti Jablonci až tak nepřesvědčila a řada sešívaných fanoušků si posteskla, že se na to na Střelnici skoro až nedalo dívat.

Na Střelnici se dostali do akce i někteří mladíci. Například Matěj Jurásek figuroval v základu a jeho vrstevníkDaniel Šmiga, jenž patří spíše do béčka, hrál celé druhé dějství poté, co nahradil Usora.

Jak hodnotil výkon zmíněných mladíků hlavní trenér Jindřich Trpišovský? "Byl to pro ně dobrý zápas, dobrá příležitost vzhledem k typologii zápasu. Jsou to ofenzivní hráči, strávili jsme hodně času vepředu. Oba naznačili, v čem jsou silní, měli zajímavé akce, jsou šikovní s balonem. Teď to úplně neukázali, ale umějí být produktivní," uvedl po závěrečném hvizdu šéf slávistické lavičky.

"Je u nich potřeba zlepšit intenzitu hry a aby nebyli tolik ztrátoví, měli situace, kdy o míč lehce přišli. Jsou to pro ně zkušenosti, je jim oběma teprve osmnáct let. Souboje je stojí hodně sil, ale zase, jsou to pro ně zkušenosti. Je vidět, na čem mají pracovat, pro nás jsou to ale jedni z nejzajímavějších hráčů, které máme. Chceme s nimi postupně pracovat a myslím si, že v individuálních situacích s míčem ukázali svoji nebezpečnost. Matěj byl kousek od gólu, s přibývajícím časem a zkušenostmi půjdou jejich výkony nahoru. Od obou si hodně slibujeme, jsou to strašně zajímaví hráči do ofenzivy, potřebují ale zlepšit soubojové chování a intenzitu hry," uzavřel na slavia.cz někdejší vůdce Liberce i Žižkova.

I u Botiče už ví, že dobří holubi se vracejí. Morávek po 13 letech opět nevlékne zelenobílý dres Bohemians

Zdroj: slavia.cz