Za ty 2 roky, kdy jsem tady, je atmosféra nejlepší, chválí letenské publikum Pavelka. Sám ještě potřebuje dotrénovat

Za ty 2 roky, kdy jsem tady, je atmosféra nejlepší, chválí letenské publikum Pavelka. Sám ještě potřebuje dotrénovat

Protože ostříleného Davida Pavelku trápily již v závěru minulé sezony zdravotní potíže, které neustoupily ani v nedávno skončené letní přípravě, premiéry v základní sestavě Sparty se dočkal až ve třetím kole v domácím klání se Sigmou (2:0). Jak vše hodnotil?

Mezi jedenácti vyvolenými figurovalo jeho jméno poprvé od závěru dubna. "Bylo to samozřejmě náročné. Když jsem teď párkrát byl na lavičce, tak jsem ještě neměl dost natrénováno, takže mě trenéři brali hlavně kvůli tomu, abych byl s týmem, měl zápasový pocit. Za to jsem hrozně rád a vážím si toho. I když se nedařilo. Ale prostě jsem to prožíval s klukama. Samozřejmě to ještě není ideální a potřebuju dotrénovat, ale jsem rád, že jsem mohl hrát od začátku a že jsme to hlavně zvládli za tři body. Myslím, že jsme začali skvěle. Prvních 15 minut bylo úžasných. Pak jsme od toho trochu upustili. Nevím, jestli tam byl trochu útlum, že jsme byli uspokojení. Začali jsme zbytečně hrát na naší polovině. Nehráli jsme nahoru a dostali jsme se trochu pod tlak, ale v druhé půli jsme to zase zvedli. Škoda té penalty Juliše, tam by se to asi zlomilo úplně a možná by to skončilo i nějakým větším gólovým rozdílem. I tak si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli," pronesl na webu sparta.cz jeden z lídrů kabiny.

Olomouc se v Praze nedostala k ani jedné střele na bránu a slavné "S" tak zaznamenalo druhé čisté konto v řadě. "Těší to hlavně kvůli tomu, že jsme navázali na výhru v minulém zápase, který třeba nebyl herně tak dobrý, ale byl vítězný. Tentokrát jsme to chtěli ještě vylepšit tím herním stylem. Myslím, že se to zase o kousek posunulo. Jsou tam vidět principy, na kterých pracujeme. Chceme být silní na míči, ale chtěli bychom být ještě nebezpečnější dopředu. Samozřejmě to čistým kontem vždycky začíná. Když nedostaneme gól, nemůžeme prohrát. To je vždycky priorita," připomněl na klubových stránkách bývalý středopolař turecké Kasimpasy.

A jak se mu líbila atmosféra na stadionu? "Neuvěřitelné! Klobouk dolů! Bylo to tak už při domácích zápasech s Libercem a Vikingy. Paradoxně za ty dva roky, kdy jsem tady, je atmosféra nejlepší. I když jsme sezonu nezačali dobře. Za to patří fanouškům velký dík," uzavřel na webu sparta.cz pár dní před výjezdem do Mladé Boleslavi jednatřicetiletý fotbalista, jenž si v minulosti zahrál i za Liberec nebo Slovácko.

I u Botiče už ví, že dobří holubi se vracejí. Morávek po 13 letech opět nevlékne zelenobílý dres Bohemians

Zdroj: sparta.cz