Dát v lize gól byl můj dětský sen, který jsem si tímto splnil, líčíl Kozák. Hořké pachuti se však neubránil

Dát v lize gól byl můj dětský sen, který jsem si tímto splnil, líčíl Kozák. Hořké pachuti se však neubránil

První ligová branka kariéry byla pro mladého libereckého forvarda Matyáše Kozáka hořkosladká. Skóroval sice po třech minutách pobytu na hřišti, když naskočil do druhého dějství, nicméně další příležitosti již nevyužil a jeho Slovan se tak musel před Pardubicemi v Dolíčku sklonit.

Co vše chybělo k tomu, aby nezůstalo jen u jedné nedělní branky? "Trochu klidu. Měl jsem v hlavě nějaké řešení, které jsem nedotáhl, takže určitě klid v zakončení," vypálil kmenový útočník Sparty, jenž je na stadionu U Nisy pouze zapůjčen.

Jaké pocity v něm vůbec první ligová trefa vyvolala? "Dát v lize gól byl můj dětský sen, který jsem si tímto splnil. Bohužel si neodvážíme tří body, takže má trochu hořkou chuť, ale jsem za něj rád," přiblížil své dojmy svěřenec Luboše Kozla, podle něhož bylo jeho mužstvo málo agresivní a hrálo příliš profesorsky, za což také bylo následně potrestáno.

Čím si exteplický rychlík vysvětluje to, že závěr byl z libereckého pohledu kapku nervózní? "To si úplně nemyslím. Dali jsme nahoru Maxe Talovjerova a chtěli to dotáhnout. Bylo to o dlouhém nákopu a souboji, abychom z toho něco vytěžili. Neřekl bych tedy, že to bylo zmatené, blížil se konec utkání a chtěli jsme to dotáhnout silou," poodhalil taktické plány perspektivní ofenzivní bijec, jehož tým přivítá ve čtvrtém kole Fortuna:ligy pod Ještědem Dynamo České Budějovice.

Jankto umí povzbudit spoluhráče a hlavně umí vybudit ostatní k lepším výkonům, mne si ruce šéf Sparty

Zdroj: fcslovanliberec.cz