Fotbal je nevyzpytatelný, ještě před pár dny jsem byl ve druhé španělské lize, usmívá se nový křídelník Viktorie

Fotbal je nevyzpytatelný, ještě před pár dny jsem byl ve druhé španělské lize, usmívá se nový křídelník Viktorie

Čtyřiadvacetiletý křídelník slovenské reprezentace a nově i Viktorie Plzeň Erik Jirka má za sebou premiérové interview pro oficiální stránky západočeské značky z Doosan arény. Co vše se v něm řešilo?

Tým Michala Bílka, za nějž už si o víkendu ve Fortuna:lize připsal prvních 18 minut a bude tedy připraven také na Karabach, pro něj nebyl úplnou neznámou.

"Když mí spoluhráči z reprezentace hrají tady v Česku, tak sem tam koukám na zápasy a výsledky. Myslím si, že česká liga má svoji kvalitu. V každém týmu jsou dobří hráči a úroveň se každým rokem zvyšuje. Určitě je to velmi dobrá soutěž s vysokou kvalitou. Plzeň vyhrála titul, což je fantastické. Tým je tu velmi dobře postavený, dokazuje to i tím, jak hraje v pohárové Evropě," přednesl na fcviktoria.cz bývalý hráč Realu Oviedo, který prošel také Spartakem Trnava, Górnikem Zabrze či srbsou nejvyšší soutěží.

Doporučení na něj dal jeho bývalý spoluhráč z Trnavy Marek Bakoš. Koho dalšího ve Štruncových sadech zná?

"Znám Libora Holíka, protože máme společného manažera. A taky Aleše Čermáka. Bylo to rychlé rozhodování a určitě i to, že se znám s Markem Bakošem, hrálo svou roli. Rozvázal jsem smlouvu s Oviedem a oslovila mě Viktoria, že má zájem. Volal jsem si s Markem, ale zájem byl i od jiných klubů. Rozhodl jsem se přijít do Plzně, protože je to velmi kvalitní tým a má to velmi dobře rozběhnuté v Lize mistrů," zrekapituloval své důvody Jirka.

Jak je připraven na velkou konkurenci? "vždycky je to posun dopředu, když přijde hráč do nového týmu a má tu konkurenci. Každý o své místo musí zabojovat, protože nikdo ho nemá garantované a musí si ho zasloužit," přidal Jirka.

Lákadlem jsou pro něj i evropské poháry, které už má Plzeň jisté. "Je to obrovská motivace. Teď jsem z toho i trošku nervózní, jak jsem tu nový, ale až vstoupím na hřiště, tak to hned opadne. Strašně se těším a jsem velmi rád, že jsem sem přišel. Doufám, že týmu pomůžu. Fotbal je nevyzpytatelný. Ještě před pár dny jsem byl ve druhé španělské lize a teď jsem v Česku u týmu, který minulou sezonu vyhrál titul a teď může zabojovat o skupinu Ligy mistrů. Je to neskutečné a jsem za to moc rád," pochvaloval si nový kolega Hejdy, Basseye, Chorého a spol.

I u Botiče už ví, že dobří holubi se vracejí. Morávek po 13 letech opět nevlékne zelenobílý dres Bohemians

Zdroj: fcviktoria.cz