Mosquera jako Núněz? Do odvety půjde Viktoria s čistým štítem

Mosquera jako Núněz? Do odvety půjde Viktoria s čistým štítem

Ve středečním zápase playoff Ligy Mistrů Karabach přivítal v úmorném počasí plzeňskou Viktorii. Kdo málem dostal červenou už ve 20. minutě a kdo je zachráncem Viktorie?

Nejdůležitější zápas sezóny. I tak by někteří označili duel, který ve středu čekal Viktorii Plzeň v Baku, kam přijela bojovat o Ligu Mistrů. V nesnesitelném počasí ji hostil Karabach, o kterém se vědělo, jak nepříjemným soupeřem umí být.

Je pravda, že Viktoria nezačala zrovna optimálně a po celý zápas se těžce dostávala do hry a do nějaké slibnější kombinace, která by mohla vyústit v tutovku. I když šance přišly, góly ne. To Karabach měl celkem 8 střel na branku, Jindřich Staněk se nestačil otáčet.

Už ve 23. minutě mohla jít Viktorka do deseti, když Mosquera po faulu na Sýkoru nesmyslně přiběhl k protihráči a hlavičkou ho poslal k zemi. Nejde o to, jakou silou se ho dotkl, avšak že tam vůbec běžel a neudržel čistou hlavu. Mohl být rád, že dostal jen žlutou kartu. Tato situace připomínala Darwina Núněze, který se v posledním zápase Liverpoolu nechal přesně takto vyloučit.

Musíme objektivně uznat, že Plzeň byla v tomto zápase slabším týmem a za remízu může děkovat jen jednomu hrdinovi - Jindřichu Staňkovi. Ten se dostal do formy, kterou přerůstá českou ligu, protože to co znovu vykouzlil bylo něco neuvěřitelného.

Plzeň však i po tomto výkonu nemusí smutnit. Duel hrála v nepříjemných podmínkách a remíza 0:0 není žádnou hanbou. Za týden to může v Plzni vypadat zcela jinak a to i díky tomu, že Viktorku požene přes 10 000 diváků, jelikož je vyprodáno.

Středeční zápas byl tedy v režii Karabachu, ale do odvety je to víc, než jen slibný výsledek. Pokud v odvetě Plzeň vstřelí gól a Staněk bude minimálně v takové formě jako ve středu, je jasné, že Plzeň bude mít na postup velké šance.

zdroj: Livesport.cz