TOP 5 nejlepších nováčkovských sezon v samostatné české lize

TOP 5 nejlepších nováčkovských sezon v samostatné české lize

Nedávno začal nový ročník Fortuna:ligy s jedním nováčkem, a to vítězem druhé ligy Zbrojovkou Brno. Ta si jako novopečený celek mezi smetánkou prozatím vede velmi solidně a zaskočila nejeden tradiční prvoligový mančaft. Pojďme si proto připomenout v Top pětce nejlepší mužstva od sezóny 1994/95, která ve své první sezóně mezi mazáky získala nejvíce bodů.

Do souhrnu nebyla započítána sezóna 1993/94, jenž byla první od rozdělení Československa a týmy do ní byly doplněny. V ročníku 2020/21 byly body zprůměrovány, protože se liga hrála výjimečně s 18 účastníky, což znamenalo o 4 zápasy více než ostatní co se v žebříčku umístily. Dále není v tabulce započítána nadstavba, poněvadž je to teprve nedávno zavedený prvek.  

5. místo: Hradec Králové 2010/11 (41 bodů) 

Hradec se vrátil do nejvyšší soutěže po dlouhých 7 letech. Východočechy tehdy vedl velmi známý Václav Kotal. Hned v prvním utkání přijela na stadion pod Lízátky Sparta, jenž v té době byla také úřadujícím mistrem. Debut v dresu votroků si tehdy odbyl ještě 21letý Václav Pilař, který svou dalekonosnou střelou rozhodl o výhře domácích 2:1 a nastartoval tak svůj tým k úspěšné sezóně, ve které Hradec na svém hřišti prohrál pouze jediný zápas.