Ze Salcburku až do Vlašimi! Který talent je novou posilou farmy Slavie?

Ze Salcburku až do Vlašimi! Který talent je novou posilou farmy Slavie?

Velký talent Antonín Svoboda je nejnovější posilou Vlašimi v FNL. Jak se tento mladíček dostal z akademie Salcburku až do druhé nejvyšší české soutěže?

Zdá se to jako takoý menší úpadek velkého talentu českého fotbalu. Antonín Svoboda se po návratu domů, přesouvá do nižší ligy. Je to doopravdy ten strop, který by pro něj měl být úspěchem?

Svoboda ukázal svůj potenciál už jako mladíček, když začal hrát za akademii Red Bullu Salzburg. Roku 2022 odešel do Lieferingu, který hraje druhou ligu v Rakousku. Zde odehrál 22 zápasů a jeho rakouská štace prozatím skončila.

Za těchto 22 zápasů v druhé rakouské lize vstřelil jen jeden gól. Po této sezóně si ho jako výpomoc do útoku přivedla Karviná, která i přesto spadla. Za klub ze Slezska odehrál 25 zápasů a taktéž vstřelil jeden jediný gól.

Jelikož dal za dvě sezóny jen dva góly, je jasné, že se musí nakopnout a svou kariéru restartovat. Jeho novou výzvou je Vlašim, kde by se měl potkat s dalšími mladíky a talenty českého fotbalu. Bude to však pro něj to správné místo k jeho restartu?  

Dokáže svou kariéru restartovat a ve svých 20 letech se dostat zpět do formy?

zdroj: fcsbvlasim.cz