Real rozmetal Celtu a vyhoupl se na čelo tabulky, Villarreal loupil na půdě Atlétika, nováček z Almeríy okradl Elche

Stačila dvě pouhá kola a Real Madrid se vrátil tam, kde skončil minulou sezonu - na první příčku tabulky.

Na Bílý balet čekal výjezd na půdu Celty Vigo, která favorita zaskočila svou aktivitou. Energie jí však příliš dlouho nevydržela a po stavu 1:1 to už byli jen hosté, kdo dirigoval tempo hry.

Za Real se postupně prosadili Modrič, Vinicius a Valverde, v 87. minutě navíc Hazard ještě nevyužil výhodu pokutového kopu. Družina trenéra Ancelottiho se tak ze samotného západu Španělska vrací s výhrou 4:1.

Espanyol vs. Vallecano... To byl zápas, který měl úplně všechno. Něž se fanoušci dočkali změny skóre, přišlo vyloučení. Ze hřiště musel odejít Lejune a o patnáct minut později ho následoval z druhé strany Sergi Goméz. Branky přišly až po eskalaci napětí. Nejprve se prosadil Palazon a po něm i Ciss. Tato dvojice zajistila Vallecanu tři body.

Fotbalisté Betisu Sevilla dokázali navázat na výhru z minulého týdne nad Elche, když vyloupili stadion domácí Mallorky a připsali si cenné vítězství 2:1. Tým z oblíbené prázdninové destinace inkasoval oba góly z penalt, které sebevědomě proměnil Borja Iglesias. Obě přitom zavinil argentinský záložník Rodrigo Battaglia, který v prvním případě zahrál rukou a před druhým pokutovým kopem fauloval.

Bilbao odpoledne přivítalo na své půdě Valencii a nakonec rozhodla jediná branka, kterou zaznamenal v závěru první půle Berenguer. Villarreal si vyšlápl venku na Atlético Madrid. Po bezbrankové první půli došlo na trefy až v druhé půli, kdy se trefil Yeremi a v nastavení pak náskok pečetil Moreno.

Nováčkovi z Almeríy se povedlo uhrát důležitý bod na půdě Eleche. Zápas, kterému chyběla větší kvalita v zakončení, nkonec skončil jednobrankovou remízou, o které se rozhodlo již v první pětačtyřicetiminutovce. Almería zaznamenala první bod v tomto ročníku.

V souboji Girony s Getafe byli domácí fotbalisté po celých devadesát minut lepším a aktivnějším mužstvem. Getafe dokázalo domácí Gironě vzdorovat úspěšně pouze v prvním poločasu. Když ale ve dvaačtyřicáté minutě domácí vstřelili branku, hosté prakticky přestali klást odpor. Prakticky po hvizdu druhé půle si navíc vstřelili vlastní gól a v 67. minutě se Girone dostalo až do tříbrankového náskoku. Ten se sice hostům v 74. minutě povedlo snížit na rozdíl dvou branek, ale to bylo prakticky vše. Na výsledku již nic nezměnilo ani vyloučení hostujícího Fabrizia Anglieriho, které přišlo v samém závěru osmiminutového nastavení.

La Liga - 2. kolo

Espanyol - Vallecano 0:2
Branky: 40. Palazon, 59. Ciss

Sevilla - Valladolid 1:1
Branky: 86. Rekik - 80. Tuhami

CA Osasuna - Cádiz CF 2:0
Branky: 37. Ávila z pen., 78. García z pen.

RCD Mallorca - Real Betis 1:2
Branky: 56. Muriqi - 9. Iglesias z pen.) 73. Iglesias z pen.

Celta Vigo - Real Madrid 1:4
Branky: 23. Aspas (pen.) - 14. Benzema z pen., 41. Modrić, 56. Júnior, 66. Valverde

Athletic - Valencia 1:0
Branka: 42. Berenguer

Atlético Madrid - Villarreal 0:2
Branky: 73. Yeremi, 90+8. Moreno

Elche - Almería 1:1
Branky: 31. Collado – 23. Sadiq

Girone - Getafe 3:1
Branky: 42. Stuani, 47. Duarte vla., 64. Castellanos – 73. Ünal