Barcelona je jediným týmem, který nemá peníze, ale utrácí jako šílený, podivuje se kouč Liverpoolu

Barcelona je jediným týmem, který nemá peníze, ale utrácí jako šílený, podivuje se kouč Liverpoolu

Velké dluhy, potíže s registrací hráčů, ale přesto si Barcelona toto léto staví svůj tým snů. Jak je to jenom možné?

Jakmile začala pandemie koronaviru, nejvíce se to dotklo španělských celků. Odstřižené příjmy se projevily na snížené přestupové aktivitě, kterou si konkrétně Barcelona po zkompletování čtyř ekonomických balíčků vynahrazuje až nyní.

„Dost mě udivuje, jak to dělají. Všude slýchám, že Barcelona nemá peníze, že nemohou registrovat nové posily a že svým hráčům dluží miliony eur, ale stále jsou na tom přestupovém trhu aktivní… Jak je to možné?“ divil se Klopp, který jen marně hledal odpovědi. 

Katalánský celek vesměs zaprodává svou budoucnost. Ve snaze zajistit příchod a registraci všech nových posil oznámil klub prodej 49 % svých práv na BLM (merch) a 25 % televizních práv na 25 let dopředu. Ani tato smlouva s ďáblem ovšem nebyla dostatečná, a tak přišly další dva balíčky. V tom posledním Barcelona prodala 24,5 % své výrobní společnosti za 100 milionů eur.

„Nebudu přeci utrácet něco, co nemám. To je přeci logika, nebo ne?“ pozastavil se Klopp. „Pokud vím, že nemám peníze, nebudu je více utrácet. Barcelona je ale jediným týmem, který utrácí něco, co nemá. A navíc je utrácí jako šílená,“ konstatoval vrchní kormidelník Liverpoolu. A on určitě není sám, kdo zastává podobný názor.

Zdroj: Sky Sports