Svědík: Moc dobře víme, co nás v Olomouci čeká. Bývá to takticky provázané a často je to jen o gól

Svědík: Moc dobře víme, co nás v Olomouci čeká. Bývá to takticky provázané a často je to jen o gól

Slovácko potřebuje v české nejvyšší soutěži zabrat, neboť zatímco v boji o Konferenční ligu je blízko postupu do skupinové fáze, proti tuzemským soupeřům se mu v nové sezóně vyhrávat zatím příliš nedaří. Svěřenci kouče Martina Svědíka sice v prvních třech kolech neokusili hořkost porážky, ale body si dělili po remízách s Brnem a Budějovicemi.

Nyní stojí v cestě Olomouc, která kromě výhry s Ostravou hledá recept na zisk tří bodů. Po ztrátě z minulého týdne na půdě Sparty přivítá Sigma na Hané Slovácko, které získalo ve čtvrtek sebevědomí po výhře 3:0 proti Švédskému A.I.K. Stockholm.

„Mámě to sice dobře rozehrané, ale jsme v poločase. Musíme zvládnout ještě odvetu ve Švédsku, ale zároveň je před námi další ligový zápas v Olomouci, na který se nyní soustředíme,“ nechal se slyšet zkušený záložník Milan Petržela, který ve čtvrtek patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

V sestavě se po zranění na půdě Fenerbahce objevil v základní sestavě Marek Havlík, který odehrál celé utkání. „Kotník je v pohodě. Chtěl bych hrát v neděli v Olomouci, abych se dostal do zápasového tempa,“ vyhlíží nedělní moravské derby dirigent záložní řady klubu z Uherského Hradiště.

Jasno o síle soupeře má i samotný trenér Martin Svědík. „Olomouc je nepříjemný soupeř s výbornými trenéry. Známe se, nic si nedarujeme. Zápasy jsou pokaždé vyrovnané, takticky provázené, bývá to o gól. Je to hodně o osobních soubojích. Víme, co nás tam čeká,“ dodává kouč Slovácka.

Zdroj: fcslovacko.cz