Tým prošel během léta velkou změnou. Musíme se spolu všichni sehrát, hlásí kapitán sparťanské rezervy

Tým prošel během léta velkou změnou. Musíme se spolu všichni sehrát, hlásí kapitán sparťanské rezervy

Rezerva Sparty nezažívá zrovna vydařený start do nového ročníku FNL a bodová ztráta hned v úvodu by mohla pražský klub mrzet. Nejprve padla těsně s béčkem Olomouce, poté remizovala s Vyškovem a před týdnem prohrála na půdě rezervy Slavie. O nutnosti něco změnit ve hře promluvil pro klubové stránky i kapitán Petr Podhorocký, který se právě v derby dvakrát zapsal mezi střelce.

Nový ročník FNL přiřadil Spartě náročný los. „Náročný start to byl. S Olomoucí jsme ještě nikdy nehráli. Když ten tým postoupí z nižší soutěže, tak jako my minulý rok, tak má velkou motivaci. Olomouc měla i hráče z A-týmu a hrála velmi dobře. Věděli jsme, že to na začátek bude těžký zápas. Taky to potvrdili a porazili nás. V následujícím zápase s Vyškovem jsme měli spíš smůlu. Určitě to byl hratelný soupeř, jenže jsme neproměňovali šance. Třetí utkání pak bylo derby. Rozhodně jsme tak měli určitě složitý začátek soutěže,“ nechal se slyšet hráč, který v B-týmu Sparty hraje již třetí sezónu.

Oproti minulému ročníku se sestavě opět výrazně změnila, což se projevilo i na sehranosti. „Tým se proměnil hodně. Někteří kluci odešli na hostování, někdo do áčka a už tam ti hráči zůstali. Takže, určitě prošel velkou změnou. Určitě je nějaký čas potřeba. Zařadili jsme do týmu nové kluky z dorostu, mají také svoji kvalitu, jsou dobří, jen se spolu všichni musíme sehrát. Všechno má svůj čas,“ pokračoval Podhorocký.

Do nové sezóny vstoupil jako kapitán a oproti minulému ročníku hraje jeho tým domácí zápasy na Žižkově. „Pro mě to znamená větší zodpovědnost. Zatím určitě nejsem spokojený s počtem bodů. Budeme se snažit, abychom v dalších zápasech bodovali naplno a postupně šli nahoru. Přiznám se, že si na změnu stadionu ještě trochu zvykám a je to pro mě stále nové prostředí. Myslím si ale, že se to brzy změní. Každopádně, jak jsem říkal, nehraje to pro mě tak velkou roli,“ dodal kapitán sparťanské rezervy.

Zdroj: sparta.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.