Pavelka: Gól ze standardky? Trenéři si nás vychutnají

Pavelka: Gól ze standardky? Trenéři si nás vychutnají

S kapitánskou páskou na své paži dovedl David Pavelka pražskou Spartu k cenné výhře na půdě Mladé Boleslavi. Poprvé v nové sezóně odehrál kompletní porci minut a po závěrečném hvizdu přišel na tiskovou konferenci před novináře. V hlavě měl jasno, za co budou trenéři tým v kabině chválit a za co je naopak budou kárat.

Dominantní výkon ve druhé půli a obrat, který vedl k zisku tří bodů. Sparta pod taktovkou dánského stratéga roste. „Doufejme, že to není vyvrcholení cesty, které bychom chtěli s trenérem dosáhnout. Minulý víkend už v naší hře byly prvky, které bychom tam chtěli dostat. Myslím si, že dneska to bylo ještě lepší. Pořád nás trápí hra na posledních 30 až 40 metrech, kde se zápasy rozhodují. Tam bychom měli být ještě dominantnější a kreativnější. Myslím, že na tom musíme ještě hodně zapracovat,“ nechal se slyšet Pavelka.

I přes územní tlak v první půli Sparta inkasovala a po změně stran musela otáčet nepříznivý stav. „Nemůžu mluvit za kluky, ale cítil jsem, že tady neprohrajeme, že Boleslav nemůže vydržet to tempo. Běhali hodně bez míče. I když se zdálo, že hra nikam nevede, tak góly padly většinou po nějaké delší pasáži, když jsme drželi balon. Samozřejmě je špatně, že jsme nezvládli ubránit standardku. Myslím si, že si nás trenéři vychutnají. Nezlomilo nás to a věřili jsme, že to zvládneme,“ pokračoval někdejší reprezentant.

V souvislosti s odchody během letního přestupového okna je v kabině jedním z lídrů. Tlak na jeho osobu stoupá, ale on sám si to nepřipouští. „Musím říct, že se pro mě nic nezměnilo. I když jsem třeba vynechal přípravu, tak jsem cítil, že nějaký prostor dostanu. Trenér se mnou mluvil tak, že se mnou počítá s tím, že jsem jeden ze zkušenějších hráčů. Není to o pásce, to pro mě není důležité. Samozřejmě, není příjemné, jestli Dávid Hancko odejde. My bychom mu to všichni hrozně přáli. Je to posun v kariéře, ale šlo by o odchod jednoho z lídrů, který nám ve spoustě zápasů pomohl i gólově. Zodpovědnost je teď větší. Není to ale jenom o mně. Z řady mohou vystoupit i jiní hráči, kteří jsou na hřišti a mohou si říct o prostor i v kabině. Je potřeba, aby nás takových bylo víc. Teď je na to ideální doba,“ dodal Pavelka.

Zdroj: sparta.cz